R5 1600 RTX 3060 sistemde görüntü gelmiyor

919hybridevo

Picopat
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B350M-k
İşlemci
R5 1600
Yeni sistem dizdim lakin görüntü gelmiyor. BIOS'a bile girmiyor. İşlemci sağlam, anakart sağlam, ekran kartı ve PSU da sağlam. Geriye tek şüpheli RAM kalıyor. Sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
bahsettiğiniz anakart Asus model sanırsam ram soketleri çift çentikli değil hatırladığım kadarıyla tek çektik diğeri olduğu gibi kalıyor rami tam oturtamamış olabilirsiniz rami sağlı sollu değil direkt yukarıdan aşağıya dik şekilde yerleştirin ram eşit şekilde bütün yuvaya oturacaktır

Bahsettiğiniz anakart ASUS model sanırsam RAM soketleri çift çentikli değil hatırladığım kadarıyla tek çektik diğeri olduğu gibi kalıyor RAM'i tam oturtamamış olabilirsiniz RAM'i sağlı sollu değil direkt yukarıdan aşağıya dik şekilde yerleştirin RAM eşit şekilde bütün yuvaya oturacaktır.

RAM oturuyor ışıkları yanıyor ve tam oturttum.

Görüntü kablosunu anakarta mı taktınız ekran kartına mı? Anakarttan görüntü alamazsınız bu sistemde.

Görüntü kablosunu anakarta mı taktınız ekran kartına mı? Anakarttan görüntü alamazsınız bu sistemde.

Ekran kartına taktım zaten.

Bahsettiğiniz anakart ASUS model sanırsam RAM soketleri çift çentikli değil hatırladığım kadarıyla tek çektik diğeri olduğu gibi kalıyor RAM'i tam oturtamamış olabilirsiniz RAM'i sağlı sollu değil direkt yukarıdan aşağıya dik şekilde yerleştirin RAM eşit şekilde bütün yuvaya oturacaktır.

BIOS da sıfırladım statik elektrik boşaltan şeyide yaptım işlemcide sağlam pinlerine baktım RAM'i söküp silgiyle temizledim sorun devam ediyor :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı