R5 1600 RX 570 FPS sorunu

Kr`massive

Centipat
Öncelikle selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce aldığım PC ilk geldiğinde oyunları kusursuz şekilde oynuyordum bir sıkıntısı yoktu. 1 hafta önce PUBG Lite oynarken oyun ortasında yaşadığım ani FPS sonrası bilgisayarıma bir şeyler oldu ve o oyundan bugüne kadar ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Ne yaptıysam çözemedim sorunu, bir de foruma yazıyım dedim. Garantiye verecektim fakat ani FPS düşüşü garanti kapsamına girmediği için mecbur sorunu bulmam gerekiyordu. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. SSD testi ve oyun içi testi yaptım (PUBG Lite Ultra ayarlar). Grafikleri düşüğe de çeksem ani FPS düşüş sıkıntısını yaşıyorum (Zula dahil) ve sistemi aşağıya bırakıyorum.

AMD Ryzen 5 1600.
MSI RX570 Armor 4 GB OC.
8 GB DDR4 [3000 Mhz]
480GB SSD [Adata Su 630]
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4
Corsair’ın 2. Nesil VS550 550W [Güç Kaynağı]

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
[Oyun İçi Değerler]

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
[Ara Ekranlar]

ssd test.png
disk mark 32 ssd.png
diskmark 64 ssd.png
ssd bilgi.png
error scan.png
file benchmark.png
hd tune pro benchmark.png
random access.png
benchmark health.png

Başka bir test lazımsa yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;
Aynı sorunu bende yaşıyorum 1 saniyelik falan dikkat et ekranın sol tarafında fps yazan kısımda kırmızı kare birşey çıkıyor o çıkınca oluyor sizde bende de aynısı oluyor o işaret çıktığında yapıyor ne olduğunu çözemedim

afterburner kullanmıyorum ama AMD'nin uygulamasında değerlere bakıyorum bazen ondan dolayı dolayı oluyor sanırım ama bende de ani 1 saniyelik takılma oluyor sonuçta lite sistem çok çok yeterliyken böyle yapmasıda ayrı ancak tek modül ramdan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum

Çok benzer bir sistemim var bende sadece CSGO oynarken 1 saniyelik takılma yaşıyorum sorunu bir türlü bulamadım.
Çok benzer bir sistemim var bende sadece CSGO oynarken 1 saniyelik takılma yaşıyorum sorunu bir türlü bulamadım.
Düzeltme: Anakart Chipsetini güncelleyince sorunum düzeldi.

Son düzenleme:

Düzeltme: Anakart Chipsetini güncelleyince sorunum düzeldi.
nasıl yapıcağımı bilmiyorum bendede aynı sorun var yardımcı olurmusun
Öncelikle selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce aldığım PC ilk geldiğinde oyunları kusursuz şekilde oynuyordum bir sıkıntısı yoktu. 1 hafta önce PUBG Lite oynarken oyun ortasında yaşadığım ani FPS sonrası bilgisayarıma bir şeyler oldu ve o oyundan bugüne kadar ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Ne yaptıysam çözemedim sorunu, bir de foruma yazıyım dedim. Garantiye verecektim fakat ani FPS düşüşü garanti kapsamına girmediği için mecbur sorunu bulmam gerekiyordu. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. SSD testi ve oyun içi testi yaptım (PUBG Lite Ultra ayarlar). Grafikleri düşüğe de çeksem ani FPS düşüş sıkıntısını yaşıyorum (Zula dahil) ve sistemi aşağıya bırakıyorum.

AMD Ryzen 5 1600.
MSI RX570 Armor 4 GB OC.
8 GB DDR4 [3000 Mhz]
480GB SSD [Adata Su 630]
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4
Corsair’ın 2. Nesil VS550 550W [Güç Kaynağı]

[Oyun İçi Değerler]

[Ara Ekranlar]

Eki Görüntüle 451478Eki Görüntüle 451481Eki Görüntüle 451482Eki Görüntüle 451479Eki Görüntüle 451483Eki Görüntüle 451484Eki Görüntüle 451486Eki Görüntüle 451487Eki Görüntüle 451488

Başka bir test lazımsa yazabilirsiniz.
sorunu çözdünmü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı