R5 1600 sisteme ekran kartı önerisi

Ahmet3466

Centipat
Daha fazla  
Benim bir bilgisayarım var. Zamanında bilgisayarlardan hiç anlamazken almıştım.
  • Anakart B450MS2H.
  • İşlemci AMD Ryzen 5 1600.
  • Ekran kartı XFX RX 5500 8 GB.
  • RAM 16 GB.
  • Monitör 1080p.
Diğerlerini yazma gereği duymadım çünkü sorunum ekran kartı ile alakalı.
İnternetten baktığımda işlemci ile ekran kartı %40'a yakın darboğaz diyor ama hangisi yapıyor pek anlamadım. Artık yeni gelen güncellemeler ile oyunumu oynayamıyorum. Dakikada 8-10 kere takılıyor kısa süre. Bu hem darboğazdan hem de VRAM'in artık yetersiz kalmasından kaynaklanıyor çünkü normalde %96'lara yakın kullanım oluyordu eskiden. Şimdi siz düşünün yani. Ekran kartı değiştireceğim. Bu sisteme darboğaz yapmayan güçlü bir ekran kartı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir bilgisayarım var. Zamanında bilgisayarlardan hiç anlamazken almıştım.
  • Anakart B450MS2H.
  • İşlemci AMD Ryzen 5 1600.
  • Ekran kartı XFX RX 5500 8 GB.
  • RAM 16 GB.
  • Monitör 1080p.
Diğerlerini yazma gereği duymadım çünkü sorunum ekran kartı ile alakalı.
İnternetten baktığımda işlemci ile ekran kartı %40'a yakın darboğaz diyor ama hangisi yapıyor pek anlamadım. Artık yeni gelen güncellemeler ile oyunumu oynayamıyorum. Dakikada 8-10 kere takılıyor kısa süre. Bu hem darboğazdan hem de VRAM'in artık yetersiz kalmasından kaynaklanıyor çünkü normalde %96'lara yakın kullanım oluyordu eskiden. Şimdi siz düşünün yani. Ekran kartı değiştireceğim. Bu sisteme darboğaz yapmayan güçlü bir ekran kartı önerir misiniz?

Hem darboğaz yapmayan hem de güçlü mü? En iyi seçenek 1650 Super var.

Hangi oyunu oynuyorsunuz? Bir de bütçeniz ne? O Kart o işlemciyle o kadar darboğaz yapmaz, internet deki sitelere güvenmeyin, 1660S ya da 2060 olabilir. İşlemcinizi de ikinci el R5 3600 veya 5500, 5600 gibi işlemcilerle değiştirmenizi öneririm.

AMD tarafında RX 6600XT'ye kadar gidebilirsiniz sonrası darboğaz yapmaya başlar ufakdan.

RTX 3060 ile aynı güçte bir GPU.

Yeni konular

Geri
Yukarı