Çözüldü R5 1600 ve GTX 1060 sistem oyun oynarken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pinkmamba

Hectopat
RAM
g.skill ripjawsV (2x8) 3200Mhz cl16
SSD veya HDD modeli
s.k Hynix bc511 256gb m.2, Seagate barracuda 1tb
Ekran kartı
msi gtx1060 6g gamingX
Anakart
asus b-350prime-plus
İşlemci
ryzen 5 1600
YouTube'dan video izlerken ya da oyun oynarken anlık bir iki saniyelik ses bozulması oluyor ve sadece Valorant oynarken oyun hata vermeden oyundan atıyor. Oyundan attığında aynı anda Discord'dan arkadaşlarımla konuşuyorum onların sesi oyundan attığı esnada kesiliyor, seslerinin gelmedikleri kısımlar birkaç saniye sonra hızlı bir şekilde geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümü buldum; işlemcime overclock yapmıştım. Overclocku deaktif ettiğimde sorunum düzeldi. Voltaj yükseltmeden OC yaptığımdan, oyunlarda işlemci yeterli gücü alamadığından takılma ve oyundan atmalar oluyordu.
YouTube'dan video izlerken ya da oyun oynarken anlık bir iki saniyelik ses bozulması oluyor ve sadece Valorant oynarken oyun hata vermeden oyundan atıyor. Oyundan attığında aynı anda Discord'dan arkadaşlarımla konuşuyorum onların sesi oyundan attığı esnada kesiliyor, seslerinin gelmedikleri kısımlar birkaç saniye sonra hızlı bir şekilde geliyor.
Sadece valorant'a olduğuna emin misiniz?

Sıcaklıkları atar mısınız?

Sadece valorant'a olduğuna emin misiniz?

Sıcaklıkları atar mısınız?
oyundan atma durumu sadece valorant'ta oluyor onun haricindeki oyunlarda sadece ses takılması oluyor nadiren youtube'da video izlerken oluyor.
Donanımları test ettinizmi.
Hangi donanımları hangi programla test etmem gerektiğini söyleyebilirseniz yapayım size sonuçları göndereyim.

Dosya Ekleri

• sıcaklık değerleri.png
    sıcaklık değerleri.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 19
Oyundan atma durumu sadece Valorant'ta oluyor onun haricindeki oyunlarda sadece ses takılması oluyor nadiren YouTube'da video izlerken oluyor.

Hangi donanımları hangi programla test etmem gerektiğini söyleyebilirseniz yapayım size sonuçları göndereyim.

FurMark, Prime95 Testleri yapın, Hankisinde daha çok sorun olursa yazarsınız.

Çözümü buldum; işlemcime overclock yapmıştım. Overclocku deaktif ettiğimde sorunum düzeldi. Voltaj yükseltmeden OC yaptığımdan, oyunlarda işlemci yeterli gücü alamadığından takılma ve oyundan atmalar oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı