R5 1600AF ve RX 570 sistemin performansı arttırma

Emirhan Karakoç

Centipat
Merhaba! Sistemim desteklediği performansı sonuna kadar kullanmak istiyorum, ne yapabilirim?

Sistem özellikleri.

Ryzen 5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H (aldığım yerde 3200 MHz yazıyordu)
Sapphire Nitro+ Radeon RX 570 + GB OC.
G.Skill 16 GB 8*2 3200 MHz RAM.
FSP 500W meets 85+ PSU.
SanDisk SSD Plus 240 GB SSD.
HP Compaq D330 (eski olduğunu biliyorum)

1. soru: 2. RAM'i yeni sipariş verdim ama fark ettim ki aynı modelin 3600 MHz CL 18 olanı aynı fiyat onu alıp OC mi yapayım yoksa böyle iyi mi?

2. soru: En yüksek performans için neler yapabilirim hangi parçalara nasıl?

3. soru: 350 TL var kulaklık alacağım ama belki değişir siz olsanız ne yapardınız bu sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sistemi ne odaklı kullanıcaksın? Bütçe varsa RAM'i 16 GB yapsan daha iyi olabilir ayrıca o kasaya bu sistemi kurmak bence kendi bacağına kurşun sıkmak gibi hava akışı sıfır olan bir kasada bu yaz sıcağında o bileşenlere neler olur düşünemiyorum öncelikle düzgün bir kasa al dostum ondan sonra performans OC tarafını konuşalım.

Merhabalar. Öncelikle kasanızı değiştirmenizi tavsiye ederim. O kasada bileşenler kaç derece olur bilemem hava akışı sıfır olan bir kasada. Kasayı değiştirmediğiniz taktirde ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Sonra işlemciye soğutucu alıp overclock yapabilirsin.

Dostum sistemi ne odaklı kullanıcaksın? Bütçe varsa RAM'i 16 GB yapsan daha iyi olabilir ayrıca o kasaya bu sistemi kurmak bence kendi bacağına kurşun sıkmak gibi hava akışı sıfır olan bir kasada bu yaz sacağında o bileşenlere neler olur düşünemiyorum öncelikle düzgün bir kasa al dostum ondan sonra performans OC tarafını konuşalım.

Kasa işlemci 56 derece geçmiyor ekran kartını %100 açsam 24 derece normalde GTA'da 60 derece
Dostum sistemi ne odaklı kullanıcaksın? Bütçe varsa RAM'i 16 GB yapsan daha iyi olabilir ayrıca o kasaya bu sistemi kurmak bence kendi bacağına kurşun sıkmak gibi hava akışı sıfır olan bir kasada bu yaz sıcağında o bileşenlere neler olur düşünemiyorum öncelikle düzgün bir kasa al dostum ondan sonra performans OC tarafını konuşalım.
16 gb zaten

Bu sıcaklık değerleri gayet iyi dostum sistemin gayet iyi ne odaklı kullanıyorsun?

Oyun azcık render da yapacağım 4 render alırsam 77 derece Cinebench'de.
Bu arada kasayı boyadık çok güzel cool duruyor üstü çok kaliteli komple metal anakart ekstra vida gerekmiyor çıkıntılı harddisk koymak için otomatik rayı var buz gibi

Oyun azcık render da yapacağım 4 render alırsam 77 derece Cinebench'de.
Bu arada kasayı boyadık çok güzel cool duruyor üstü çok kaliteli komple metal anakart ekstra vida gerekmiyor çıkıntılı harddisk koymak için otomatik rayı var buz gibi.

Isı değerlerin gayet iyi, güzel bir soğutucuyla OC yapabilirsin tek yol bu gibi.

Geri
Yukarı