R5 1600X ile 3300X takas edilir mi?

Tamamdır hocam yine kusura bakmayın emin olmak istemiştim çok çok teşekkür ederim.

1500X, B550-A Pro kullanırken yaptığım bir oyun testi de buydu. Ben siparişi vermeden önce yabancı platformlarda sormuştum çünkü burada deneyen kimse yoktu. Ryzen 1600, 1700, 1800X gibi 1. nesilleri B550 ve X570 anakartlarda çalıştıranlar vardı. B550-A Pro f/p olarak güzel anakart geldi. Direkt kutusundan çıkardım, 1500X'i koydum, sistemi topladım bu kadar. B350-B450 anakarta takmaktan farksızdı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben düz 1600'den 3300X'e geçtim öyle bir fark olamaz yani. Ateş ediyor 3300X.

Taş devrinden modern çağa direkt atladım yani. Oyunlarda muazzam. Bakma çok çekirdek falan.

Render dedikleri şeyler ile alakan yok sadece oyun vs içinse harika.

Ben düz 1600'den 3300X'e geçtim öyle bir fark olamaz yani. Ateş ediyor 3300X.

Taş devrinden modern çağa direkt atladım yani. Oyunlarda muazzam. Bakma çok çekirdek falan.

Render dedikleri şeyler ile alakan yok sadece oyun vs içinse harika.
Evet hocam farkını görünce ben de bayağı bir şaşırdım yani ilk defa gördüm bu işlemciyi harikaymış neredeyse 3600 gücünde oyun performansı olarak, zaten amacım oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında tekli çekirdek olarak 3300X, 3600'den bile iyidir. Çoklu işlemlerde 3600 daha iyi. 6/12 farkı var.

Evet hocam farkını görünce bende bayağı bir şaşırdım yani ilk defa gördüm bu işlemciyi harikaymış neredeyse 3600 gücünde oyun performansı olarak zaten amacım oyun.

Yoktu çünkü. 2020 Mayıs gibi çıktı 2 ay sürmeden stokları kesildi. Ben 2021'de ikinci el almıştım. Tüm çekirdekleri aynı slotta çalışan tek Ryzen bu oluyor, performansına olumlu yansıyor. Bu nedenle oyun performansında 3600'ü sağlam ısırıyor eksik çekirdeklerine rağmen.

Sizin şansınıza stoklara geri döndü 1,5 sene aradan sonra, sağlam alettir tüm büyük kanallarda incelemeleri bile var.

Yoktu çünkü. 2020 Haziran gibi çıktı 2 ay sürmeden stokları kesildi. Ben 2021'de ikinci el almıştım. Tüm çekirdekleri aynı slotta çalışan tek Ryzen bu oluyor, performansına olumlu yansıyor. Bu nedenle oyun performansında 3600'ü sağlam ısırıyor eksik çekirdeklerine rağmen.

Sizin şansınıza stoklara geri döndü 1,5 sene aradan sonra, sağlam alettir tüm büyük kanallarda incelemeleri bile var.

Hocam takas sanmıyorum ama 1600x işlemciyle takas etseler tadından yenmez.

Hocam takas sanmıyorum ama 1600x işlemciyle takas etseler tadından yenmez.

Sat üzerine 3-5 ekle ikinci el veya sıfır al. 3300X'i eskiden alan kişi bilerek almıştır, önceki nesiller ile takas etmez. Safkan oyun işlemcisi bu. Stoklara tekrar gireli de 1-2 hafta oldu alan yine takas etmez durum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı