R5 1600X ile GTX1060 6GB darboğaz yapar mı?

kambaratam

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben uzun zamandır araştırma yapıyorum sistem toplama üzerinde aklıma parçalar oturdu. Ama bazı makale ve yorumlarda bir sözcük ile karşılaştım "işlemci ve ekran kartı darboğazı"

Şimdi sistem özelliklerim şu şekil ;
Merak ettiğim konu şu; İşlemci ile ekran kartı arasında bir uyumsuzluk ya da darboğaz söz konusu olur mu?

Ya da direk bir SSD ekleyerek aşağıdaki PC'yi de alabilirim:kararsız::kararsız:

SENTRY - 1600 / AMD RYZEN 5 1600 / MSI GTX1060 GAMING X 6GB / 8GB DDR4 / 1TB Disk / Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Dipnot : Bilgisayarda aşırı zorlu oyunlar oynamayacağım. Daha çok After effects, Photoshop, 3DS Max, Zbursh gibi 3D programlar çalışacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, olmaz.
AAA oyunlar oynamıyorsanız veya az oynuyor iseniz ekran kartından kısıp işlemciye yatırım yapmak kullandığınız programları ele alarak daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Bence kötü olmuş.
1. Olarak işlemciyi 2600x yapın daha performanslı.
2. Olarak x470 bir anakart alırsanız iyi olur olmassa b350 şart.
3. Olarak rami 8 gb alacaksanız, anakart da 4 ram slotu bulunduran bir anakart alın 4x2 bir ram alın en az 3000 MHZ olsun.
Son olarakta bütçe belirtin daha iyi yardımcı olalım.

Bence kötü olmuş.
1. Olarak işlemciyi 2600x yapın daha performanslı.
2. Olarak x470 bir anakart alırsanız iyi olur olmassa b350 şart.
3. Olarak rami 8 gb alacaksanız, anakart da 4 ram slotu bulunduran bir anakart alın 4x2 bir ram alın en az 3000 MHZ olsun.
Son olarakta bütçe belirtin daha iyi yardımcı olalım.

Bütçem 4500TL. Dediğim gibi deli gibi oyun oynamayacağım sadece 3d grafik için ☺
Şimdiden Teşekkür ederim
Hayır, olmaz.
AAA oyunlar oynamıyorsanız veya az oynuyor iseniz ekran kartından kısıp işlemciye yatırım yapmak kullandığınız programları ele alarak daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Şimdi aslında 1050Ti 4GB düşünmüştüm en başta ama sürekli yenilen teknoloji de youtube dan inceleme sistem tavsiyeleri izlerken 1060 dan aşağı düşülmemesi gerektiğini dile getirdikleri için ekran kartına yüklendim ☺ Bilgisayarda oynayacağım sürekli oyun ETS2, PUBG ve belki GTA4, benzeri

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı