R5 2400G sistem oyunlarda mavi ekran sorunu

baywarlow

Decapat
İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G
Anakart: ASUS Prime A320M-E
RAM: Ripjaws DDR4 8 GB
1 TB HDD

Bu sistemle bilgisarım oyunlarda mavi ekran veriyor, servise yolladım. Sadece anakartta sıkıntı görüldü ama her parçası sorunsuz gözüktü. Geldiğinde ise yine mavi ekran veriyor, yine değişmedi. LoL'de 2 dakika oynayabiliyorum. Metin2'de ise 1-2 saat, bazen 5 dakika sonra Windows 10'un mavi ekranı geliyor. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı filan diyor, başka sekilde mavi ekran vermiyor. Sadece oyunlarda. Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile AMD APU sürücüsünü kaldırın ve güncel olan sürücüyü yükleyin.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops

Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdakini girin.

Kod:
chkdsk /f /r

DMP dosyasında hata APU sürücüsü ile dosya sistemi bozukluğu kaynaklı gözüküyor.

Chkdsk cannot run because the volume is in use by another
process. Would you like to schedule this volume to be
checked the next time the system restarts? (Y/N) Y

This volume will be checked the next time the system restarts.
boyle diyor

@baywarlow
"Sistem yeniden başlatıldığında işlem başlayacak." anlamına geliyor. Dediklerimi yaptıktan sonra hata almaya devam ediyor musunuz?
Şuan yeniden baslattim bilgisayarı ve islemkn yapilmasini bejliyorum size dönüş yapacagim islem test edip:)
Sürücü versiyonu 18.8.1 kullanıyorsanız kaldırıp 18.5.1'i deneyin.
Eger olmaz ise deneyecegim tesekkurker
@baywarlow
"Sistem yeniden başlatıldığında işlem başlayacak." anlamına geliyor. Dediklerimi yaptıktan sonra hata almaya devam ediyor musunuz?
Evet suanda yine hata aliyorum dediklerinizi yaptim
Sürücü versiyonu 18.8.1 kullanıyorsanız kaldırıp 18.5.1'i deneyin.
Denedim yine mavi ekran veriyor:(

Son düzenleme:
Yeni DMP dosyalarını paylaşın. BIOS güncel mi?
Tesekkur ederim bunlara gerek kalmadi ben bi arkadasimizin yorumunu pek anlamadim bilmiyorum sonucta böyle seyleri ama rami 2933 mhz ye dusurunce sorunum cozuldu tesekkir ederim ilginiz icin :)
Tesekkur ederim bunlara gerek kalmadi ben bi arkadasimizin yorumunu pek anlamadim bilmiyorum sonucta böyle seyleri ama rami 2933 mhz ye dusurunce sorunum cozuldu tesekkir ederim ilginiz icin :)
Bios guncel daha dün güncellendi sorun devam eder ise bilgidilendirecegim iyi calismalar :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı