R5 2600 GTX 1650 sistem yeniden başlıyor

ReyuM

Hectopat
Bilgisayarım 3 günde 2 kere kendini yeniden başlattı. Nedeni ne olabilir?
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Ekran Kartı: Asus TUF Gaming 1650
  • Anakart: B450M A PRO VDH MAX
  • Güç Kaynağı: Corsair 80+ 650W Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran alıyorsan bunun ekran fotoğrafını çek buraya at.
Almıyorum.
Sıcaklık olabilir, PSU olabilir, yazılımsal olabilir.
Hocam ben açıkcası yazılımsal düşünüyorum Sıcaklık değerlerim çok iyi iCUE ekranından baktığımda her şey iyi ekran kartı yükte çalıştığı zaman en fazla 62 gördü işlemcide neredeyse aynı. Ekran kartı boşta en fazla 35 işlemci en fazla 46 görüyor.
Almıyorum.

Hocam ben açıkcası yazılımsal düşünüyorum Sıcaklık değerlerim çok iyi iCUE ekranından baktığımda her şey iyi ekran kartı yükte çalıştığı zaman en fazla 62 gördü işlemcide neredeyse aynı. Ekran kartı boşta en fazla 35 işlemci en fazla 46 görüyor.
Geçen bilgisayarı taşımak zorunda kaldım otobüse falan bindim acaba parçalarda temassızlık olabilir mi?
Bu arada bilgisayarı alalı 7-8 ay oldu ve 2 hafta önce termal macun değiştirdim.
Açıkcası eve gidince cmd üzerinden kod yazacağım kısa kod bozuk dosyaları düzeltiyor. Bir de RAM ve Ekran kartımı tak çıkar yapmayı denemeyi düşününüyorum.

Son düzenleme:
Hocam programları nasıl kullanacağım ve sonuçların ne çıkması gerek?

Hocam bahsettiğim tüm programların forumumuzda incelemesi ve kullanımı ile ilgili makaleleri var. Bakabilirsiniz. Bilinen ve kullanılan basit programlardır. OCCT ve Memtest ekranında hataları yazıyor (eğer hata çıkarsa tabii, çıkmazsa yeşil oluyor.) FurMark sıcaklık testi için.

Hocam bahsettiğim tüm programların forumumuzda incelemesi ve kullanımı ile ilgili makaleleri var. Bakabilirsiniz. Bilinen ve kullanılan basit programlardır. OCCT ve Memtest ekranında hataları yazıyor (eğer hata çıkarsa tabii, çıkmazsa yeşil oluyor.) FurMark sıcaklık testi için.
Hocam az önce bilgisayara oturdum malum dışarıdaydım ve Bilgisayar özelliklerinde 16GB RAM gözüküyor ama kullanılabilir 7.95GB.
RAM olayını hallettim tak çıkar yaptım düzeldi birazdan test yapıp değer bildiririm hocam.
Hocam az önce bilgisayara oturdum malum dışarıdaydım ve Bilgisayar özelliklerinde 16GB RAM gözüküyor ama kullanılabilir 7.95GB.
RAM olayını hallettim tak çıkar yaptım düzeldi birazdan test yapıp değer bildiririm hocam.
Bu arada 4 5 dakika açtım değerler baya güzel en fazla işlemci sıcaklığım 75di. Kullanımlar tavan yapmıştı ve bilgisayarım zorlanmadı bile çok garipsedim biraz korkum vardı sıkıntısız oldu bitti. RAM testi yapamadım USB Bellek bulunca o işi halledeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı