R5 2600 için 4000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
4000
Bu konudaki arkadaş 2060'ını satmayı düşünüyormuş bir bak istersen.

@i5 9600K

Bu konudaki arkadaş 2060'ını satmayı düşünüyormuş bir bak istersen.

@i5 9600K

Hocam peşin parayla alamam şimdilik durum taksitle RX 6600XT'yi gösteriyor.
6600XT yakalarsan çok iyi olur.

Hocam bende onu düşünüyorum sıfır 2060'dan daha ucuz darboğaz olacak onu da elimdeki işlemciyi yükselterek çözerim.
O fiyat aralığında 2. elden 1070 alabilirsiniz. Ama tavsiyem biraz daha bütçe arttırıp 2060, 3060 veya RX 6600XT gibi kartların indirimini beklemeniz.

2060 fiyatlarını gördüm ve kesin olarak 6600XT kafama yatıyor indirim bekleyip onu alacağım ama hiç indirim olacagını zannetmiyorum aksine geç kalırsam fiyatlar yükselecekmiş gibi geliyor şimdi alınır mı yoksa indirim beklemeli miyim?

Hocam peşin parayla alamam şimdilik durum taksitle RX 6600XT'yi gösteriyor.

Hocam bende onu düşünüyorum sıfır 2060'dan daha ucuz darboğaz olacak onu da elimdeki işlemciyi yükselterek çözerim.
Evet dediğin gibi yaparsın darboğazı sorun etme. İşlemci alana kadar eğer çok bir darboğaz yaşarsan, çözünürlük ölçeğini yükseltirsin. Örneğin 1080p'de oynuyorsan 1440p ölçeğiyle oynarsın. Hem darboğaz kapanır hem de daha iyi görüntü elde edersin.

Evet dediğin gibi yaparsın darboğazı sorun etme. İşlemci alana kadar eğer çok bir darboğaz yaşarsan, çözünürlük ölçeğini yükseltirsin. Örneğin 1080P'de oynuyorsan 1440p ölçeğiyle oynarsın. Hem darboğaz kapanır hem de daha iyi görüntü elde edersin.

Zaten şu an böyle bir ekran kartı arama sebebim Forza Horizon 5 yoksa HD 5850 beni idare ediyordu ama hem 12 yıllık bir kart artık emekli olması lazım hem de sistemimden verim almak istiyorum işlemcim oyunlarda uyuyor çünkü :)

@KeyN_N Zaten anakart A serisi olduğu için işlemciye OC yapılamayacak, darboğaz var ise giderilemeyecek. Bu yüzden 2060 üstü sıkıntı olacaktır. 4.4 zorlanması için o işlemcide çok kaliteli mosfetlere sahip bir anakart gerekiyor. Ayrıca anakart üzerindeki hemen hemen tüm voltajların manuel olarak ayarlanması lazım ki, deneyimli olmayan biri çok kolay şekilde donanımlarına zarar verebilir. O yüzden biz üst sınırı yine de 4.2 olarak belirleyelim :)
Ben de maksimum 4.2 olacağını belirttim. 4.4'ün düşük bir ihtimal olduğunu da belirttim zaten. Ayrıca 1.45 voltaja kadar zarar verme gibi bir ihtimalli yok zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı