R5 2600 RX 570 Düşük Performans Sorunu

McTik0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben 1 Temmuz'da yeni bir bilgisayar topladım donanımlar şöyle:
Gigabayte B450M S2H anakart
Ryzen 5 2600 işlemci
ASUS ROG STRIX RX570 ekran kartı
HyperX HX432C18FB2/8 (2X8) RAM
XPG Spectrıx S40G (256 GB) M.2 SSD
WD 500GB HDD (eski bilgisayarıdan kalma)
Corsair CX 750M PSU (eski bilgisayarımdan kalma)

Yaklaşık 1 hafta kullanımdan sonra Coil Whine (bobin ağlaması) meydana gelmeye başladı bazen bilgisayarı açar açmaz bazen ise 1 2 saat sonra muhakkak başlıyor başlamadan önce oynadığım süre de 150 FPS aldığım bir oyun ses başlar başlamaz 6 FPS'e düşüyor ilk olarak anakarttan şüpelendim ve aldığım mağazadan bire bir değiştirdim sorun devam edince ekran kartından olduğu kesinleşti.

Temmuz'un 20'sinde kasayı alarak mağazaya gittim kart arızalı değişim yapılacak dediler. Personel arkadaş bana AMD yerine üzerine biraz daha koyarak NVIDIA almamı önerdi ve GTX 1650 tavsiye etti ben de kabul ettim montajını yaptık furmark ile teste soktuk 8XMSAA da 21 FPS 4XMSAA da 29 FPS 2XMSAA 36 FPS 0XMSAA da ise 44 FPS sonucunu verdi. Ve bu kartın normal şartlarda bu değerlerin üzerinde olması gerektiğini söyledi. GTX 1650 RX570'den daha az performans verdiğini biliyorum fakat ben de personel arkadaş gibi bu değerlerden daha yüksek performans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

PC'deki tüm parçaları teker teker söktük ve yenilerini taktık (ekran kartı dahil) fayda etmedi yazılımsal olma ihtimalini göz önüne alarak temiz bir format attık fakat ne yaptıysak sonuç değişmedi elim kolum bağlandı bu sorun neyden kaynaklanıyor dikkate alıp cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı