Çözüldü R5 2600 RX 580 PUBG (Steam) Anlık Takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Eremenko7

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 G Skill Ripjawsv 3000MHz CL16
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX RX 580
Anakart
ASUS B450M- K
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Oyun içerisinde harita fark etmeksizin anlık takılmalar ve bu takılmaları izleyen crash hatası alıyorum. Açıkçası sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Sürekli de oynamıyorum ama oynadığım zaman böyle sorunlar olunca çok canımı sıkıyor. Sorun olurken oyun içerisindeki ping değeri örneğin 60-80 aralığında iken bu takılma geçince 200ms gösteriyor. Gerçekten ping kaynaklı mı sorun acaba? Eğer öyleyse ne yapmam gerekiyor?

TurkNet 100Mbps internet paketini kullanıyorum. İnternet bağlantısı kablolu. Sıcaklık değerleri iyi gibi duruyor ama sorun yaşandığı an bu şekilde. Video net olmadı o yüzden RAR olarak paylaştım.
Oyun dosyaları HDD içerisinde: Toshiba P300 SATA 3.0 7.2 RPM
AMD Software 22.5.1

Dosya Ekleri

• sped.png
    sped.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 42
  • amd.png
    amd.png
    181,6 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
Attığınız dosyayı izledim. HDD kaynaklı drop gibi. Çünkü anlık ekran kartı kullanımı düşüyor. Harita büyük olduğu için kaplama yükleme hızında HDD yetişemiyor bu da ekran kartına vuruyor. Ardından FPS düşmesi oluyor.
Attığınız dosyayı izledim. HDD kaynaklı drop gibi. Çünkü anlık ekran kartı kullanımı düşüyor. Harita büyük olduğu için kaplama yükleme hızında HDD yetişemiyor bu da ekran kartına vuruyor. Ardından FPS düşmesi oluyor.

Çözüm
120 GB SSD ye sahibim ama 40GB - 45GB gibi bir boş yer var SSD ye attığımda bir hayli dolu olacak. SSD dolu olması herhangi bir olumsuzluk yaratmayacaksa oyun dosyaları SSD ye taşıyayım diyorum.

Geri
Yukarı