R5 2600 sistem açılırken siyah ekranda açılıyor

wruno967

Hectopat
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
960 GB
Ekran kartı
Rx570 rog strix 4gb
Anakart
A320
İşlemci
R5 2600
Merhaba. Özellikle son 1 aydır bilgisayarımda sorunlar yaşıyorum. Teknik mi donanımsal mı hiçbir fikrim yok. PC acarken siyah ekran, Windows otomatik onarıma atma, masaüstünde ara sıra donmalar vs. birkaç gundur PC oto onarıma atıyordu. 2 tane RAM'im vardı farklı marka farklı MHz degerli. 1'ini çıkarttım şu an o sorunu çözdüm. Fakat şimdi de GTA oynarken dakikada 1-2 kez oyun aniden donuyor sesler gelmeye devam ediyor. Yaklasık 5 saniye sonra aynı kaldıgı yerden devam ediyor. Bazen svden dusuyorum. Sorunum nedir diye arastırırken Ethernet kablomun yaklasık 1 metre kadarının korumasının yırtılmış oldugunu gördüm. Bu arada ekran kartı işlemci sıcaklık degerlerim normal bir sıkıntı yok. Daha sonra Discord'da iken ara ara 5000 pingleri gördüm. Sonuç olarak Ethernet kablosunda bir şey var bellikli ama GTA'daki donma olayının sebebi olabilir mi tam emin degilim. Düsünceleriniz nelerdir? Bir de asıl konuyu açma sebebim gerek donanımsal gerek teknik sorunları tespit edebilecegim bir program yok mudur? Son olarak LoL'de bilgisayarım yaklasık dakika 10'dan sonra genellikle 90-105 FPS arası seyrediyor bunun sebebi ne olabilir? Normal degerler degil diye biliyorum.(düzenleme) az önce telefonumu USB ile baglayarak internete baglandım. Fakat bir degisiklik olmadı sanırsam bilgisayar bir anda kilitleniyor internet vs ondan dolayı kesiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı