R5 2600 sistem hiçbir Webcam'i çalıştırmıyor

DomHanx

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarıma Everest SC-HD03 marka Webcam aldım ama bilgisayarımda çalışmadı. Arızalı olduğunu düşünerek iadesini sağladım. Bir başka siteden aynı marka ve model kameradan tekrar sipariş ettim ve yine aynı sorunla karşılaştı(sürücü hatası). Marka veya modelle alakalı olabileceğini düşünerek Asonic AS-WC825 aldım ama aynı sorun devam etti. Kesinlikle Webcam kabul etmiyor bilgisayar. Bunun çözümü nedir? Araştırmadığım yer kalmadı. Çözüm bulana minnettar kalacağım. Her ihtimale karşı sistemdeki önemli parçaları da paylaşacağım. Donanımsal olabileceğini düşünmeden edemiyorum. Saygılarımla. Şimdiden teşekkürler.

Windows 10 64 Bit​

AMD Ryzen 5 2600 AM4 3.4GHz 19MB

MSI A320M Bazooka 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 HDMI DVI VGA mATX anakart

RX 580 Armor OC 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Webcam'ın driveri yüklemiş miydiniz?
İki cam da tak çalıştır. Driver yok yani.
Sürücü yüklemeden nasıl kullanacaksınız :)

Normalde, Windows otomatik yüklerdi ama.
Sürücü yok. Tak çalıştır ikisi de.
Driver Booster vb. yazılımlar kullanıyorsanız, hatalı sürücü indiriyorsanız ya da işletim sistemiyle alakalı sorunlar varsa bu tarz problemler oluşabilir.
Bu sorunu nasıl tespit edebilir. Çözüm öneriniz nedir.?
Bunun donanımla alakası yoktur bunu siz yazılımsal olarak düzeltmelisiniz. Driverini veya aygıt yöneticisinden bakınız. Google ve YouTube'dan araştırınız.
Driver yok. Tak çalıştır iki cam da. Google ve YouTube tan bakmadığım yer kalmadı. Emsal bir durum yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı