R5 2600 Sistem İçin Anakart Önerisi

Bütçe
650

Batwo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series X - iPhone 13 White 128GB
Meslek
Satış Operasyon Uzmanı
Arkadaşlar aklımda 2 adet seçenek var hangisini neden tercih etmeliyim sizlerin yardımını rica etmekteyim. İlk olarak aklımdaki Gigabyte B450M GAMING, diğeri MSI B450M PRO M.2 V2 orta seviyede bir PC toplayacağım Ryzen 5 2600 işlemci, ekran kartı olarak da GTX1660 Super kullanacağım 650W 80 Plus bir Power olacak hangi anakart yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ikisinden birisi alınmak zorunda ise PRO M2 V2 almanızı öneririm.
Dediğim gibi bütçem 650 anakart için gaming olan anakartı hybrid fan girişi fazla olduğundan seçmek istiyordum işin özü işlemci dışında ek 2 tane daha takabiliyorum powerdan molex bağlantıyla bağlamak istemediğimden dolayı. Neden peki arasında ki farklar nedir ?

Dediğim gibi bütçem 650 anakart için gaming olan anakartı hybrid fan girişi fazla olduğundan seçmek istiyordum işin özü işlemci dışında ek 2 tane daha takabiliyorum powerdan molex bağlantıyla bağlamak istemediğimden dolayı. Neden peki arasında ki farklar nedir ?
M Gaming kart da üzmez. İkisi içerisinden istediğinizi alabilirsiniz aslında. Sadece ben olsam B450 için MSI tercih ederdim. Mutlaka belirtmem gereken bir nedeni yok açıkçası. B450M-S2H de alsanız en ucuz olarak, yine üzmez.

M Gaming kart da üzmez. İkisi içerisinden istediğinizi alabilirsiniz aslında. Sadece ben olsam B450 için MSI tercih ederdim. Mutlaka belirtmem gereken bir nedeni yok açıkçası. B450M-S2H de alsanız en ucuz olarak, yine üzmez.
B450m s2h sorun yaşayan çok var gördüğüm araştırmalarımdan sonra bende diğer bu kartlara yöneldim gönül ister 1.000 tlye çıkabileyim anakart için ama çıkamıyorum o kadar.

B450M S2H kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.
Kasaya mutlaka ek fan takacağım için anakart üzerinden olsun istiyorum molex çoklayıcıyla falan uğraşıp kablo kalabalığıda yapmak istemediğimden anakart üzerinde cpu fan dışında ek 2 tane olan bir kart varsa bu fiyat bandında çok memnun olurum. Tabi bios güncel gelen ekran kartımı işlemcimi rahatlıkla kullanabileceğim model önerebilirseniz oda beni memnun eder. S2H düşünmüyorum ama üstad.

Kasaya mutlaka ek fan takacağım için anakart üzerinden olsun istiyorum molex çoklayıcıyla falan uğraşıp kablo kalabalığıda yapmak istemediğimden anakart üzerinde cpu fan dışında ek 2 tane olan bir kart varsa bu fiyat bandında çok memnun olurum. Tabi bios güncel gelen ekran kartımı işlemcimi rahatlıkla kullanabileceğim model önerebilirseniz oda beni memnun eder. S2H düşünmüyorum ama üstad.
Üstad S2H'da çok sorun yaşayan var demişsin de forumda hiç görmedim öyle birini, fiyatına göre gayet kaliteli ürün.

Seçimimi MSI B450M Pro-M2 Max'tan yaptım arkadaşlar ilginize alakanıza çok teşekkür ederim. Konu kapatılabilir.

Geri
Yukarı