R5 2600 sistem oyunlarda takılıyor

Birebir aynı değerde RAM bulamadım çünkü benim sistemde yazdığım modelin CL15 gecikmeli RAM'i varken şu an piyasada sadece CL16 gecikmeli değeri var. Sorun yaratır mı bu durum ekleme yaptığımda.

CL değeri önemli. İkinci el piyasaya baktınız mı?

Cooler Master kasamın içinde gelen 600 Watt'lık bir PSU. Tam modelini bilmiyorum hiç açıp bakmadım modeli neymiş diye :)

Tamamdır. Az oranda PSU olabilir diye düşündüm ama PSU seçeneğini eledim.

Birebir aynı değerde RAM bulamadım çünkü benim sistemde yazdığım modelin CL15 gecikmeli RAM'i varken şu an piyasada sadece CL16 gecikmeli değeri var. Sorun yaratır mı bu durum ekleme yaptığımda.

Maddiyat varsa 8+8 birebir aynı marka model RAM alıp takın derim. Yoksa sadece 8 alın takıp deneyin Dual çalışabilir de çalışmayabilir de. Denemeden anlamak zor.

Yaratabilir. Farklı RAM'ler çoğunlukla ağır yükte sıkıntılar çıkarabiliyor. Tavsiyem elinizdeki RAM'i satıp Dual kit alabilirsiniz.

Şuanda kullandığım modelin CL16 gecikmeli bu RAM'i almayı düşünüyorum o zaman.

CL değeri önemli. İkinci el piyasaya baktınız mı?

Tamamdır. Az oranda PSU olabilir diye düşündüm ama PSU seçeneğini eledim.
İkinci el piyasasına baktım ama bulunduğum il nüfusu baya az olduğundan yakın çevremde satıcı bulamadım.

Şu anda kullandığım modelin CL16 gecikmeli bu RAM'i almayı düşünüyorum o zaman.

İkinci el piyasasına baktım ama bulunduğum il nüfusu bayağı az olduğundan yakın çevremde satıcı bulamadım.

Şu anda kullandığım modelin CL16 gecikmeli bu RAM'i almayı düşünüyorum o zaman.

İkinci el piyasasına baktım ama bulunduğum il nüfusu bayağı az olduğundan yakın çevremde satıcı bulamadım.

Anladım, o zaman arkadaşın dediği gibi elinizdeki RAM'i satıp çift kanala uygun mesela attığınız RAM'den iki tane RAM alırsınız, kafanız rahat eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı