R5 2600 sistem yavaş açılıyor

Krantan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım yavaş açılıyor. Yavaş açılıyor derken anakart ekranı veya Windows ekranı yavaş değil. Power tuşuna bastığımda iki defa yüksek fan sesi geliyor ve anakart ekranı bu işlemden sonra geliyor. Bu yaklaşık 15-20 saniyede oluyor, bunu kısaltmanın bir yolu var mıdır? Sistem özellikleri: 1660 Super, Ryzen 2600 ve SSD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten her bilgisayarda öyle diye biliyorum, benim laptopum da fanı en yüksek devrede çalıştırıp tekrar eski haline getiriyor açılırken. Fakat yine de açılma süreniz uzun gibi, SSD'nin sağlığını ve hatasını kontrol eder misiniz?

Zaten her bilgisayarda öyle diye biliyorum, benim laptopum da fanı en yüksek devrede çalıştırıp tekrar eski haline getiriyor açılırken. Fakat yine de açılma süreniz uzun gibi, SSD'nin sağlığını ve hatasını kontrol eder misiniz?
SSD sağlığı hatasında sorun yok. 10 saniye iki defa fanları yüksek devirde döndürüyor ve 20 saniye sonra açılıyor. Toplam 30 saniye çok değilmi ya :(

SSD sağlığı hatasında sorun yok. 10 saniye iki defa fanları yüksek devirde döndürüyor ve 20 saniye sonra açılıyor. Toplam 30 saniye çok değilmi ya :(
Benim eski SSD'm ile laptopum 3.24 saniye de açılıyor. Sizin açılma süreniz çok fazla, maalesef eğer diskte sorun yoksa bir fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı