R5 2600 sistemde ekran gidip geliyor

shanoglu60

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Seo
Merhaba arkadaşlar son zamanlar da bu hata ile uğraşmaktayım. Ekran kartım hariç diğer tüm bileşenlerimin hepsini yeni topladım. Bazen masaüstün de veya Google Chrome'de takılırken bildiğiniz mouse imleci sabit kalıyor. Mouse imleci hiçbir şekilde sağa sola gitmiyor. Kesin mavi ekran verecek diye düşünürken, ekranım gidip sonra geldiğinde, ekranımın ortasında HDMI 1 yazısı çıkıyor. Tekrardan masaüstüne geliyor. Bu hata neden kaynaklı olabilir? Dediğim gibi ekran kartım hariç diğer bileşenleri kasım 2019'da toplamıştım. Ekran kartımı da Letgo aracılığı ile birisinden ikinci el olarak satın almıştım.

Sistem (yeni topladım.)

• AMD Ryzen 5 2600
  • Gigabyte B450M S2H DDR4 3200 MHz
  • G.Skill 16 GB (2×8 GB) Sniper X DDR4 3000 MHz
  • Corsair 240GB Force serisi MP510 NVMe M.2 SSD
  • Corsair vs serisi 550W 80+
Ben de mevcut parçalar
  • ASUS RX460 2 GB GDDR5 128 Bit DirectX 12
  • AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms
  • 2 TB WD hardisk 7200 RPM
  • Zalman Z3 Plus kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar son zamanlar da bu hata ile uğraşmaktayım. Ekran kartım hariç diğer tüm bileşenlerimin hepsini yeni topladım. Bazen masaüstün de veya Google Chrome'de takılırken bildiğiniz mouse imleci sabit kalıyor. Mouse imleci hiçbir şekilde sağa sola gitmiyor. Kesin mavi ekran verecek diye düşünürken, ekranım gidip sonra geldiğinde, ekranımın ortasında HDMI 1 yazısı çıkıyor. Tekrardan masaüstüne geliyor. Bu hata neden kaynaklı olabilir? Dediğim gibi ekran kartım hariç diğer bileşenleri kasım 2019'da toplamıştım. Ekran kartımı da Letgo aracılığı ile birisinden ikinci el olarak satın almıştım.

Sistem (yeni topladım.)

• AMD Ryzen 5 2600
  • Gigabyte B450M S2H DDR4 3200 MHz
  • G.Skill 16 GB (2×8 GB) Sniper X DDR4 3000 MHz
  • Corsair 240GB Force serisi MP510 NVMe M.2 SSD
  • Corsair vs serisi 550W 80+
Ben de mevcut parçalar
  • ASUS RX460 2 GB GDDR5 128 Bit DirectX 12
  • AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms
  • 2 TB WD hardisk 7200 RPM
  • Zalman Z3 Plus kasa
hocam sorunu çözebildiniz mi?

Merhaba bende benzer sorunu NVIDIA ekran karti ile yasiyordum.
AMD ekran kartinda da mutlaka benzer ayarlar vardir.
Kendi sorunumu bir PC tamircisi arkadasla konustum ekranin videosunu cekip attim oda bana sorunun sadece cozunurluk sorunu oldugunu soyledi.
Cozunurlugu NVIDIA denetim merkezinden yaninda parantez icinde "onerilen" yazani ayarlamanizi tavsiye ederim. Ekran boyutunuz ne ise cozunurlugu o sekilde ayarlamalisiniz. Yani 720P, 1080P gibi ayarlari kullanmayin. Ornek veriyorum benim kullandigim TV "3840X2160P @ 60 Hz" cozunurluge sahip ve NVIDIA denetim masasinda "3840X2160P ( onerilen )" seklindeki cozunurlugu ayarladim. Daha sonra "masaustu boyutunu ve konumunu ayarla" kismindan "olceklendirme yok" secenegini tiklarsaniz eger tum cozunurluk ayarlarini masaustune gore uyarlayacaktir.
Aylardir cozum bulamadigim ekran kapanma sinyal yok deyip tekrar acilmasina bu kisir dongu sorunuma bu sekilde cozum bulmustum denemenizi tavsiye edebilirim. Umarim sorununuz cozulur iyi gunler.

Geri
Yukarı