R5 2600 sistemde yayın açıldığında sistem kasıyor

muhmt_02

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Longline 240GB SSD, 1 TB HDD
Ekran kartı
Asus ROG Strix RX 570
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Arkadaşlar sistemim iyi olmasına rağmen, video veya yayın açtığım zaman oyunlarda drop ve kasma giriyor, OBS Studio üzerinden yapıyorum kayıt ve yayın işlemini uygun ayarları tavsiye edebilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim iyi olmasına rağmen, video veya yayın açtığım zaman oyunlarda drop ve kasma giriyor, OBS Studio üzerinden yapıyorum kayıt ve yayın işlemini uygun ayarları tavsiye edebilecek birisi var mı?

Yayın CPU bazlı olduğu için ne kadar iyi CPU'ya sahipseniz o kadar iyi yayın deneyimi olur. Yayın ayarları mevzusunu pek bilmediğim için bir şey demem yanlış olur. Hem oyun oynarken hem yayındayken işlemci yüke girer en basiti Discord'da bile ekran paylaşıldığında bile CPU kullanımı belirgin bir şekilde artar. Hem oyun oynarken hem de yayındayken CPU kullanımınız çok yüksek olur eğer çift monitörünüz varsa Görev Yöneticisi'nden CPU ve RAM kullanım değerlerine bakın tek monitörünüz varsa MSI Afterburner ile oyundayken gözlemleyebilirsiniz.

Yayın CPU bazlı olduğu için ne kadar iyi CPU'ya sahipseniz o kadar iyi yayın deneyimi olur. Yayın ayarları mevzusunu pek bilmediğim için bir şey demem yanlış olur. Hem oyun oynarken hem yayındayken işlemci yüke girer en basiti Discord'da bile ekran paylaşıldığında bile CPU kullanımı belirgin bir şekilde artar. Hem oyun oynarken hem de yayındayken CPU kullanımınız çok yüksek olur eğer çift monitörünüz varsa Görev Yöneticisi'nden CPU ve RAM kullanım değerlerine bakın tek monitörünüz varsa MSI Afterburner ile oyundayken gözlemleyebilirsiniz.
Peki yayını Ekran Kartı üzerinden yapsam ne türlü problemler çıkar karşıma ?

Peki yayını ekran kartı üzerinden yapsam ne türlü problemler çıkar karşıma?

Aslında işlemciniz ve ekran kartınızda yayın açmak için ideal. Sisteminize göre doğru yayın ayarları yapın. Ayarlar hakkında benim pek bilgim yok maalesef. Kendiniz araştırıp doğru yayın ayarlarını bulabilirsiniz. Bence yayını işlemci üzerinden yapmak daha ideal çünkü ekran kartı ile oyun oynayacaksınız tüm güç oyunda olursa insanlara güzel grafikte yayın yapmış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı