R5 2600 sisteme 500 TL PSU önerisi

Bütçe
500 600

Yavuz Selim55

Kilopat
Daha fazla  
Geleceğe yönelik bir güç kaynağı almak istiyorum ileride RTX 3060 veya o ayarda bir ekran kartı takılacak.
Sistemim;
Ryzen 5 2600 işlemci.
B450M S2H anakart.
G.Skill 8 GB 2400 MHz CL 15 DDR4 RAM.
Seagate 1TB hard disk Sapphire.
R7 370 2 GB 256Bit ekran kartı.

Çift kanal RAM ve SSD'de satın alınacak.

Şu sıralar forumda çok meşhur,

Zalman markası bir klavyem var ve yaklaşık 6 seneyi devirdik 35 TL'ye almıştım çok kaliteli çıkmıştı. Aynı kalitede olduğunu söyleyebilir misiniz? Alternatif öneriniz var mı?

Bu listeyi biliyor musunuz bilmiyorum ama bir kısmı teorik bir kısmı da pratik olan bir liste. Aşağı yukarı bir fikir oluşturur. GigaMax GVII modelleri bu listeye göre Tier C'de yer alıyor. Ne iyi ne de kötü diyebiliriz.

Ama listeyi baz almazsak forumda sıkça önerilen bir güç kaynağı, fiyatına göre kaliteli. F/p oranı oldukça iyi diyebiliriz. Alternatif olarak şu 2 güç kaynağını önerebilirim:

600W

650W

500 TL biraz sınırda kalmış, 550-600 TL arasında bir bütçe daha iyi olur ilerisini düşünüyorsanız. Kalitesi için.

Tüm önerilerin için çok teşekkür ederim son olarak bu güç kaynağı ile ilk attığın aynı güç kaynağı mı?

Hayır aynı ürünler değiller. GigaMax daha yeni olması lazım, kalite olarak da aynı şekilde daha iyi.
Satıcıdan ve Gittigidiyor'dan şüphelendiyseniz, Hepsiburada'da da satıyor aynı ürünü aynı satıcı. Ama Gittigidiyor'da daha ucuz. Tanınmış bir yer gibi, sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı