R5 2600 Sistemi iyileştirme

Denizersarac

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba daha önce İtopya'dan hazır sistem almıştım FPS oyunları oynuyorum ve PC'yi biraz daha geliştirmek istiyorum bu sisteme ne alırsam hangi parçaları hangisiyle yenilersem iyi bir performans alırım.
ASUS TUF GeForce RTX 2060 6 GB.
G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz X2.
ASUS Prime B450M-K
AMD Ryzen 5 2600 tray 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek.
Thermaltake V200 600W 80Plus Gaming kasa.
1 tane 1TB Samsung SSD ve 480 GB Adata SSD var.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant gibi FPS oyunları oynuyorsan işlemcini ve yine Ryzen'de kalacaksan RAM'lerini de yükseltmen iyi olur. Yüksek frekans ve düşük gecikme sunan bir RAM ile Zen2 ve üstü bir işlemci performansına çılgın attırır.

Adata olan SSD SU630 mu?

Kasanın içindeki dahili PSU pek iyi değil, ikinci veya üçüncü etapta onun da değişimi yapılabilir.

Elindeki sistem fena değil çift modül 16 gb ram takabilirsin. Daha fazlasını istiyorsan komple upgrade yapmalısın. Alttaki konfigürasyon sana bir fikir verebilir.

Ryzen 5600x
Asus veya msi b550
Rtx 3070
Gskill 2x8 gb 4000 mhz ram
Samsung evo 980 1 tb.

O sistem iyi zaten. Ekran kartı alsan pahalı ve darboğaz olur. İşlemci yenilersen ekran kartı aynı kalırsa pek faydası olmaz. Bence masrafa gerek yok. İlerde AM5 anakart, DDR5 RAM, Ryzen 9 6900X, RTX 4070 gibi şeyler çıkınca bakarsın.

144Hz monitör yoksa kesin alın. Daha da harici o sisteme ne eklesiniz boş zaten 2060 falan var.

Ha para var uğraş çıksın derseniz eldeki parçaları satıp üstüne koyarak;

İkinci el yada sıfır:

Sıfır:

Valorant gibi FPS oyunları oynuyorsan işlemcini ve yine Ryzen'de kalacaksan RAM'lerini de yükseltmen iyi olur. Yüksek frekans ve düşük gecikme sunan bir RAM ile Zen2 ve üstü bir işlemci performansına çılgın attırır.

Adata olan SSD SU630 mu?

Kasanın içindeki dahili PSU pek iyi değil, ikinci veya üçüncü etapta onun da değişimi yapılabilir.
evet su630 ve samsung 860 qvo 1tb var sistem samsung kurulu ram önerin nedir
Elindeki sistem fena değil çift modül 16 gb ram takabilirsin. Daha fazlasını istiyorsan komple upgrade yapmalısın. Alttaki konfigürasyon sana bir fikir verebilir.

Ryzen 5600x
Asus veya msi b550
Rtx 3070
Gskill 2x8 gb 4000 mhz ram
Samsung evo 980 1 tb.
bu parçaların hepsini bir anda alamam ama sıra sıra alsam zaman ile darboğaz olurmu
O sistem iyi zaten. Ekran kartı alsan pahalı ve darboğaz olur. İşlemci yenilersen ekran kartı aynı kalırsa pek faydası olmaz. Bence masrafa gerek yok. İleride AM5 anakart, DDR5 RAM, Ryzen 9 6900X, RTX 4070 gibi şeyler çıkınca bakarsın
yani sistem iyide valorant cs gibi oyunlarda 150 fps alıyorum 200 250 fps alsam fena olmucak
FPS oynuyorum demişsin. O zaman çak bi' 5600X.
evet 5600x düşünüyorum ne kadar artısı olur işte onu bilmiyorum
144Hz monitör yoksa kesin alın. Daha da harici o sisteme ne eklesiniz boş zaten 2060 falan var.

Ha para var uğraş çıksın derseniz eldeki parçaları satıp üstüne koyarak;

İkinci el yada sıfır:

Sıfır:
144hz monitör var elimdeki parçaları en kolay nerde satabilirim

Son düzenleme:
Evet SU630 ve Samsung 860 QVO 1TB var sistem Samsung kurulu RAM önerin nedir?

Bu arada SU630 kronik sorunlu bir SSD. Nerede ne zaman yarı yolda bırakacağı hiç belli değil.

Bununla değiştirmek fena olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı