R5 2600 ve RTX 2060 FPS düşmesi

RainbowSPF

Hectopat
-RTX 2060.
-R5 2600.
-8 GB RAM.
Sisteme sahibim ses cızırtısı geliyor sonrada FPS düşmesi giriyor. RAM'den kaynaklı olduğunu az çok biliyorum ama parçaların takımı yüzünden olabilir mi?

Ryzen 5 2600
RTX 2060 Phoenix
8gb RAM Ballistix Tactical 3000mhz
600W PSU
240GB BX500 SSD
1TB HDD
Yeterli midir ?
RTX 2060 Phoenix, kötü soğutmalı bir model. Cızırtı sesi için Coil Whine diyebilirim ama fikir yürütüyorum. Bir veri yok. 600W PSU olarak belirttiğiniz ürünü de bilmiyoruz? Bundan da ses gelebilir. Yine aynı durum geçerli.

RAM konusundaki tek kanal oluşu performansa etki eder ancak ben şu cızırtıya daha çok takılmış durumdayım.

RTX 2060 Phoenix, kötü soğutmalı bir model. Cızırtı sesi için Coil Whine diyebilirim ama fikir yürütüyorum. Bir veri yok. 600W PSU olarak belirttiğiniz ürünü de bilmiyoruz? Bundan da ses gelebilir. Yine aynı durum geçerli.

RAM konusundaki tek kanal oluşu performansa etki eder ancak ben şu cızırtıya daha çok takılmış durumdayım.
Böyle minik bir cızırtı geliyor arada bir ama fps drop girebiliyor tek kanal ram drop yaşatır mı ?

Böyle minik bir cızırtı geliyor arada bir ama fps drop girebiliyor tek kanal ram drop yaşatır mı ?
Tek kanal RAM drop yapabilir. Yine de bu cızırtının kaynağını bulun derim. Ekran kartı ise Coil Whine'dır, zararı yoktur. RAM takviyesi ile drop konusu halledilir. PSU ise konu başka bir yöne gider. Ve hala Kasa-PSU bilgisi paylaşmadınız.

Hangi oyunlarda drop yaşıyorsunuz?
Dead by Daylight,Rainbow Six Siege
Tek kanal RAM drop yapabilir. Yine de bu cızırtının kaynağını bulun derim. Ekran kartı ise Coil Whine'dır, zararı yoktur. RAM takviyesi ile drop konusu halledilir. PSU ise konu başka bir yöne gider. Ve hala Kasa-PSU bilgisi paylaşmadınız.
Kaynağı nasıl bulacağımı bilmiyorum.Ram taktıktan sonraki değerlerede bakacağım.İsterseniz bazı oyunların değerlerini atabilirim.Oyunlarda fps değerleri gayet iyi fakat arada giren bu küçük droplar rahatsız etmiyor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı