R5 2600 yük altında gelen cızırtı sesi ve donma

ErenYro54

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar Technopat ailesi. :)
Sistemim yük altındayken kasadan cızırtı sesi geliyor ve bu ses kesildiğinde oyunda ki sahne donuyor. Ses devam ederken herhangi bir donma olmuyor. Sesin fanlardan gelmediğine eminim (Denedim.) Nereden geldiği hakkında bir fikrim yok.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 2600.
8 GB Corsair Vengeance RAM.
MSI B450M PRO V2 m.2.
RX570 Pulse 4 GB.
Everest 700W 80+ PSU.

Pardon onu bende şimdi öğrendim 😂 şu fanların rulmanından gelen sese deniyor sanıyordum. Ama bildiğim kadarıyla Coil Whine'ın performans a bir etkisi yok sadece ses ama bende donma oluyor.

Bende de benzer bir sorun var hocam o yüzden ihtimal verdim. CS oynarken 1ms'lik takılmalar oluyor bazen. Tam o sırada karttan gelen Coil Whine sesi kesiliyor. Sorunu ona benzettim. PSU olabilir aslında sorun bakarsak. Ekran kartını beslemekte sorun yaşıyorsa güç kesiyor olabilir. Sesin gitmesini ona bağlayabiliriz. Tabi bu bir teorem.

Oyunda 9-10 FPS den birden 145-170 e çıkıyor FPS ekran kartım bozuk mu

Dosya Ekleri

• IMG_20201114_212743.jpg
    IMG_20201114_212743.jpg
    336,3 KB · Görüntüleme: 18
Droplar RAM'den kaynaklı yüksek ihtimal.

Neden bu kadar emin konuştunuz hocam? 700W Everest olması düşündürüyor ama dropların kaynağını RAM'den cızırtının ise güç kaynağı ya da ekran kartında Coil Whine olmasından düşünüyorum.

RAM'den diye bende düşündüm ancak drop olurken görüntü de piksellenmeler oluyor.

Geri
Yukarı