R5 2600X için donanım tavsiyesi

msrua

Femtopat
Ryzen5 2600X işlemcili sistem toplamak istiyorum. Anakart, ekran kartı, RAM, disk, kasa, Power gibi temel donanımlarda tavsiyeleriniz neler olur acaba, alıp kullandığınız?

Ryzen5 2600X işlemcili sistem toplamak istiyorum. Anakart, ekran kartı, RAM, disk, kasa, Power gibi temel donanımlarda tavsiyeleriniz neler olur acaba, alıp kullandığınız?

Dostum diğer parçalara çok bakmam bakacak arkadaşlar için bütçeni isteyeceğim ve R5 2600X yerine aynı fiyata i5 9400F tavsiyemdir oyunlarda dehşet fark var tabii diğer işlemleri bilmem.

Bütçeniz nedir?
3500-4000 civarı, kullanım amacı grafik-animasyon programları olacak şekilde düşünüyorum.
Dostum diğer parçalara çok bakmam bakacak arkadaşlar için bütçeni isteyeceğim ve R5 2600X yerine aynı fiyata i5 9400F tavsiyemdir oyunlarda dehşet fark var tabii diğer işlemleri bilmem.
3500-4000 civarı oyun değilde grafik - animasyon amacıyla kullanıcam
Bütçeniz nedir?

3500-4000 civarı grafik - animasyon programları için kullanacağım.

Güzel sistem fakat AMD işlemci ile daha performanslı çalışması için RAM'ler 3200Mhz olsa daha iyi olurdu.

Anakartı B450M PRO M.2 ile değiştirebilirsin. Teknik servis tarafında MSI daha iyidir.

Teşekkür ederim, önerileri dikkate alıp toplamayı düşünüyorum.
Güzel sistem fakat AMD işlemci ile daha performanslı çalışması için RAM'ler 3200Mhz olsa daha iyi olurdu.

Teşekkür ederim, önerileri dikkate alıp toplamayı düşünüyorum.
Dostum diğer parçalara çok bakmam bakacak arkadaşlar için bütçeni isteyeceğim ve R5 2600X yerine aynı fiyata i5 9400F tavsiyemdir oyunlarda dehşet fark var tabii diğer işlemleri bilme

2600X 9400F'e göre cache bellek ve çalışma frekansı olarak daha iyi, bunlardan dolayı Ryzen 5 2600X tercih sebebim olacak.
Anakartı B450M PRO M.2 ile değiştirebilirsin. Teknik servis tarafında MSI daha iyidir.

http://

https://www.itopya.com/msi-b450m-pr...4-soket-am4-m2-hdmi-dvi-matx-anakart/[/QUOTE]

Anakart da hız aşırtma özelliği ve M.2 slotuna bakıp karar vermeyi düşünüyorum, ASUS anakart ile olumsuz bir şey yaşayan oldu mu acaba?
Selâm arkadaşlar,
Disk olarak NVMe M.2 SSD düşünüyorum, veri okuma yazma hızı normal SSD'ye göre 4-5 kat daha fazla, NVMe M.2 SSD için kullandığınız anakart tecrübeleriniz neler acaba? Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı