R5 2600X RX 590 Sisteme Monitör Önerisi

GoD_oF_tEcH

Centipat
Sistem:

32 GB RAM

RX590 8 GB

AMD Ryzen 5 2600X

Bütün bütçeyi PC'ye ayırdığım için monitöre fazla para kalmadı nasıl bir şey önerirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer amacınız oyun ise 16 GB fazlası ile yeterlidir. Amacınız oyun değil ise 400 TL civarında 60 Hz bir monitör işinizi görecektir.

144hz monitörler birinci önceliğin olsun bence çünkü sistem güçlü her oyunda 144fps alabilir misin bilmiyorum ama 144fps alınmasa da,144hz'in 75hz ve 60hz'den farkı oldukça fazla.

Maksat oyun ise RAM 16 GB yapılıp kalan bütçe monitör veya ekran kartına verilirse daha dengeli bir sistem olur.
Aslında amacım oyun ama ben 10, 20 yıl sonraki yeni nesil oyunları çok rahat açmasını istiyorum o yüzden.
144hz monitörler birinci önceliğin olsun bence çünkü sistem güçlü her oyunda 144fps alabilir misin bilmiyorum ama 144fps alınmasa da,144hz'in 75hz ve 60hz'den farkı oldukça fazla.
Fiyatları minimum ne kadar acaba ?
Monitör için bütçe belirtirsen ürün sunabilirim.
Evde eski bi monitör var belki onu kullanırım.

10-20 yıl sonra oyunları 32 gb ram olunca açabileceğini düşünmek çok naif olmuş, bence bu komik yanlıştan vazgeçin 32 gb ram o sistem için en azından o bütçe ile komik duruyor, monitör için Triple A oyun oynanacaksa 75 Hz,Cs Go,Lol vb. Oyunlar içinse 144 Hz Freesync monitör şart.

10-20 yıl sonra oyunları 32 gb ram olunca açabileceğini düşünmek çok naif olmuş, bence bu komik yanlıştan vazgeçin 32 gb ram o sistem için en azından o bütçe ile komik duruyor, monitör için Triple A oyun oynanacaksa 75 Hz,Cs Go,Lol vb. Oyunlar içinse 144 Hz Freesync monitör şart.
Witcher CS go GTA Detroit Dark Souls Need For Speed gibi sistem isteyen oyunlar oynamak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı