R5 2600X sistemde Minecraft'ta kasma oluyor

Benim fikrim yazılımsal bir sıkıntısı var. Ekran kartının kullanımı artması gerektiği yerde düşüyor. NVIDIA Denetim Masası üzerinden PhysX seçeneğini ekran kartına almayı deneyin. Muhtemelen zaten ekran kartındadır. Bir diğer çözüm ekran kartı sürücülerini silip tekrar kurmanız olacak. Onun dışında bir şey söyleyemiyorum.

Dediğim gibi, driverleri silip yüklemeyi deneyin. Bendede buna benzer bir sıkıntı olmuştu. Termal macununu değiştirip format attıktan sonra 1 yıldır bu problemi yaşamadım. Fakat sizde sıcaklık gibi bir problemde yok.
PhysX otomatikti. PhysX NVidia GTX 1660 yazıyordu. NVidia GTX 1660 işaretledim. Değişen birşey yok sürücüleri de yeni yüklemiştim. Zaten 1 gün önce formatlanmıştı. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. FPS 240 civarı iken bir anda 200'e düşerse bile anlık donma oluyor. Yarın bu konuya detaylı bakacağım. İyi akşamlar hocam.

PhysX otomatikti. PhysX NVidia GTX 1660 yazıyordu. NVidia GTX 1660 işaretledim. Değişen birşey yok sürücüleri de yeni yüklemiştim. Zaten 1 gün önce formatlanmıştı. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. FPS 240 civarı iken bir anda 200'e düşerse bile anlık donma oluyor. Yarın bu konuya detaylı bakacağım. İyi akşamlar hocam.
İyi akşamlar. Rica ederim.

Geri
Yukarı