R5 2600X ve GTX 1060 Sistem alınır mı?

mreskl1

Hectopat
Daha fazla  
Adsız.png
Adsız1.png

Kasayı değiştirip 2x8 GB RAM tercih ederseniz alınabilir bir sistem bence. Bu arada işlemci için BIOS güncellemesi gerecek onu da AMD'den boot kit isteyerek halledebilirsiniz.

O PSU yerine kesinlikle bunu tercih etmelisiniz bence :

Fsp Hydro 600 600W 80+ Bronze Atx Power Supply 13.5 Cm Fanlı
339,00 TL

Kasa olarakta :

Phanteks Eclipse P300 Cam Kapaklı Oyuncu Bilgisayar Kasası
349,00 TL
Kısa bir süre içerisinde ekleme yapılabilecekse 8gb yeterli diğer parçalardan kısmaya gerek yok. GPU ve CPU her zaman değiştirme şansınız olmaz. Oyun için kullanım yapılacaksa 1 TB harddisk yerine 240GB SSD veya 500GB SSD oyunlar için yeterli olur veya sadece işletim sistemi için 128GB SSD alınıp 500GB HD tercih edilebilir.

Amaç oyun ise 2600X yerine masrafı azaltmak adına 2400G tercih edilebilir. Ryzen 5 2400G, i7 6700 ve i7 7700 ile hemen hemen eş değer. 6700'den %3 hızlı iken, 7700'den %5 yavaş. Güç kaynağını da VS550 ile değiştirirsen, oradan da 100 lira civarı kazancın olur.

2400G gerçekten o kadar güçlü mü? :)
Vay be dedim. GE modelleri çıkacakmış güç tüketimi yarı yarıya daha az 35W civarı. OC potansiyelini düşürür mü merak ediyorum.

2400G gerçekten o kadar güçlü mü? :)
Vay be dedim. GE modelleri çıkacakmış güç tüketimi yarı yarıya daha az 35W civarı. OC potansiyelini düşürür mü merak ediyorum.
Evet, gerçekten.

GE modeli muhtemelen kurumsal ofis gibi ve ev sineması(HTPC) kullanımları için çıkıyordur. Düşük TDP ve ekran kartsız HTPC sessizliği sağlar. O.C performansı düşer.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı