R5 2600X Witcher 3 yüksek sıcaklık

Oda sıcaklığınız 24 derecelerde ve kapalı kapılı bir odada oynuyorsanız çok normal, eğer sizi rahatsız ediyorsa ki ultra ayarlarda oynuyorsanız 70 derece sıcaklık normal sayılabilir. Corsair sıvı soğutma kullanmama rağmen ultra ayarlarda 3600X işlemcim 70 dereceleri görüyor. Ancak ev ortamı genel olarak sıcak olduğu için bana anormal gelmiyor.

Diğer oyunlarda durum ne? İşlemci OC'li mi? Core Boost Performance ya da Game Boost açık mı? İşlemci oyun esnasında kaç GHz'de çalışıyor?

Sıcaklık normal 80'e kadar yolu var sağlıklı kalabilmesi için. Daha fazlasıda var ama 80 iyidir.

Bahsettiğiniz yazılım OC için çok ideal değil. Optimizasyonu çok sağlıklı değil. Bios ile sıkıntılar çıkardığını şahsen deneyimledim. Fan ayarlarınızı direk Bios'tan yapmanız en mantıklısı. Bir de işlemci soğutucunuz stock soğutucuyla performans olarak benzer yapıda. Ryzen X simgelilerin OC olarak geldiğini düşünürsek bence 95w TDP için yük altında normal bir durum.

Gayet korkulmaması gereken bir sıcaklık değeri. Herhangi bir şeyi kurcalamanıza, endişe yapmanıza gerek yok. Kasanız öyle çok da kasırga estiren bir kasa değil. 80 dereceye kadar endişe etmeniz yersiz. Çok da telaş ediyorsanız çarpan sayısını düşürün, Core Boost özelliğini kapatın probleminiz kalıcı olarak çözülür.

Gayet korkulmaması gereken bir sıcaklık değeri. Herhangi bir şeyi kurcalamanıza, endişe yapmanıza gerek yok. Kasanız öyle çok da kasırga estiren bir kasa değil. 80 dereceye kadar endişe etmeniz yersiz. Çok da telaş ediyorsanız çarpan sayısını düşürün, Core Boost özelliğini kapatın probleminiz kalıcı olarak çözülür.
Tuf B450 Plus Gaming anakartım biostan o ayarı bulamadım hangi kısımda bulabiliri acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı