R5 3400G sistem nasıl?

Bütçe
4500
Yazmayı unutmuşum ben bu parçalar üzerinde overclock yapabilir miyim.
Ryzen 5 3400G üzerinde Overclock yapılabilmesine rağmen daha güçlü olan Ryzen 5 3400G Pro'da overclock yapılamıyor. Bunun sebebi kurumsal bir işlemci olması. Yine de gündelik ve oyun kullanımı için uygun. Tek eksisi O.C yapılamıyor dediğim gibi. (B350 ve üstü için konuşuyorum, A320'de hiçbirine yapılamıyor.)

@fatihylmzz hiçbir A320M çipset anakartta Ryzen'ler için O.C yapamazsınız.

Ryzen 5 3400G üzerinde overclock yapılabilmesine rağmen daha güçlü olan Ryzen 5 3400G Pro'da overclock yapılamıyor. Bunun sebebi kurumsal bir işlemci olması. Yine de gündelik ve oyun kullanımı için uygun. Tek eksisi O.C yapılamıyor dediğim gibi. (B350 ve üstü için konuşuyorum, A320'de hiçbirine yapılamıyor.)

@fatihylmzz hiçbir A320M çipset anakartta Ryzen'ler için O.C yapamazsınız.

Peki anakartımı B 450'ye çıkarsam yapabilir miyim.

Peki anakartımı B450'ye çıkarsam yapabilir miyim.
Hocam dediğim gibi, Pro serisi işlemciler kurumsal olduğu için hiçbir anakartta overclock yapamazsınız. A320 ile ise hiçbir işlemciye yapamazsınız.

Yani, O.C yapabilmek için Pro serisi "olmayan" bir işlemci ve A320 "olmayan" bir anakart gerek.

Hocam dediğim gibi, Pro serisi işlemciler kurumsal olduğu için hiçbir anakartta overclock yapamazsınız. A320 ile ise hiçbir işlemciye yapamazsınız.

Yani, O.C yapabilmek için Pro serisi "olmayan" bir işlemci ve A320 "olmayan" bir anakart gerek.

Anladım hocam PC'deki işlemcinin Pro olduğunu bilmiyordum o zaman anakart yükseltmesi mantıksız olur. İnternetten baktığımda Pro'yla normali arasında bir fark göremedim hocam biliyorsan farklarını söyleyebilir misin bir de bildiğim, kadarı ile APU'ların VRAM'i 2 GB oluyor bunu BIOS'tan 4 yapabilir miyiz.

Son düzenleme:
Dual channel RAM kullanılmamış. Çok düşük FPS değerleri sunacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sunduğu fps değerleri böyle

Konuya "Dual Channel" o kadar fark yok diyenden tut A320 OC yapılıyor diyen var. Neye güleyim bilemedim.
Donanım arşivi yapmıştı ama ben çok oc dan anlamıyorum bu konuda bir bilgiye sahip değilim videosunu izledim alacağım anakart o idi ama ocdan anlamadım genel olarak yapılmaz deniliyormuş ben yaptım diyor vs videoda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
ve ek olarak dizdiği sistem apu olduğu için çift kanal kullanmak zorunda kötü fps değerleri alır

Donanım arşivi yapmıştı ama ben çok OC'dan anlamıyorum bu konuda bir bilgiye sahip değilim videosunu izledim alacağım anakart o idi ama OC'dan anlamadım genel olarak yapılmaz deniliyormuş ben yaptım diyor vs videoda
ve ek olarak dizdiği sistem APU olduğu için çift kanal kullanmak zorunda kötü FPS değerleri alır.

A320 anakarta normalde OC yapılmaz kalbinizi kırdığım için kusura bakmayın. Normalde yapılıyor fakat B450 satmak için bir strateji bir nevi.

A320 anakarta normalde OC yapılmaz kalbinizi kırdığım için kusura bakmayın. Normalde yapılıyor fakat B450 satmak için bir strateji bir nevi.
Evet dediğim gibi oc hakim değilim ama videoda aynı şeyleri söylüyor dediklerinizi yaptığını iddia ediyor kanıtlarla dediğin gibi yapılmıyor gibi gözüküyor başka model kart satmak için ama biosda falan menüsü var adam yapmış dediğine göre

Geri
Yukarı