R5 3400G sisteme ekran kartı önerisi

neyalansoyliyim

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sağ olsun, Apaci Atcı hocamın tavsiyeleriyle şu APU sistemi kurduk ve alacağız nasipse. Sizlere şunu sormak istiyorum. Yarın öbür gün bir ekran kartı takviyesi yapılmak istense GTX 1650 Super bu sisteme nasıl gider? Ya da RX 5500 XT mi daha iyi olur? RX 5500T'nin Ryzen 5 3400G ile daha uyumlu olduğunu okudum birkaç yerde. Yoksa atıyorum 1660'ya da 1660 Super alman daha doğru mu dersiniz ya da 1650 Super alacaksan 1 sene sonra şimdiden i3 10100F ile bu sistemi kurman daha mi mantıklı dersiniz? Ya da 2 sene sonra o zamanin iyi bir ekran kartı anakart için bir problem çıkartir mi? Herhangi bir sorun darboğaz vb gibi bir durumla karşılaşılır mı? Tabii ki bundan 1 sene sonra ya da 2 sene sonra ne olacağıni bilemeyiz ama ön bilgi anlaminda soruyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden yardımcı olacak herkese.

Kasa 437 TL.

PSU 462 TL.

Anakart 554 TL.

İşlemci 1439 TL.

RAM 708 TL (2 adet)

Toplam 3600 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçe sıkıntı değilse ben RX5500 XT'yi sıkıntısız kullanıyorum ama 1660S'te durum ne olur bilemem.

Hocam yemin ediyorum şimdi başlık açacaktım çünkü ben de 3400 apu alacağım başlığı gördüğüm çok iyi oldu. Şu an Ryzen 3 3200 16 gb ram apu kullanıyorum, oyunlarla çok işim olmadığından memnunum ki oyunları da gayet güzel oynanabilecek seviyede açıyor.

Ama ikinci bilgisayar gerekli. Dün Teknobiyotik'te gördüm Ryzen 5 3400 apu 3080 lira ve kafamda hala çünkü bu fiyata alınabilecek en iyisi gibi.

3400 için nasıl, ne deniyor? çok aşırı beklentim yok bilgin var mı? İleride belki bir ekran kartı da sen gibi düşünebilirim.

Hocam yemin ediyorum şimdi başlık açacaktım çünkü ben de 3400 apu alacağım başlığı gördüğüm çok iyi oldu. Şu an Ryzen 3 3200 16 gb ram apu kullanıyorum, oyunlarla çok işim olmadığından memnunum ki oyunları da gayet güzel oynanabilecek seviyede açıyor.

Ama ikinci bilgisayar gerekli. Dün Teknobiyotik'te gördüm Ryzen 5 3400 apu 3080 lira ve kafamda hala çünkü bu fiyata alınabilecek en iyisi gibi.

3400 için nasıl, ne deniyor? çok aşırı beklentim yok bilgin var mı? İleride belki bir ekran kartı da sen gibi düşünebilirim.

Hocam @TÇB hocam sağolsun yardımcı oldu gayet iş görür dedi. Ben de işte ekran kartı tavsiyesi için bu konuyu açtım. Bazıları darboğaz yapar falan demiş bazı ekran kartları için ama herhalde alinabilecek çok uçuk olmayacak şekilde 3 tane kart var en azından şimdilik. 1650 super 166p super ve rx5500xt sanırım. Tabi ben 1 ya da 2 sene sonra alınır diye düşünüyorum ekran kartı o zaman da ne olur bilmiyorum piyasa yeni kartlar vs

Hocam @TÇB hocam sağ olsun yardımcı oldu gayet iş görür dedi. Ben de işte ekran kartı tavsiyesi için bu konuyu açtım. Bazıları darboğaz yapar falan demiş bazı ekran kartları için ama herhalde alinabilecek çok uçuk olmayacak şekilde 3 tane kart var en azından şimdilik. 1650 Super 166P super ve RX 5500 XT sanırım. Tabi ben 1'ya da 2 sene sonra alınır diye düşünüyorum ekran kartı o zaman da ne olur bilmiyorum piyasa yeni kartlar vs.

Önce kendi durumumu anlatayım, 3400G işlemci aldım 1-2 ay kullandıktan sonra 5500XT 8 GB aldım, aklımda 3600X almak avrdı fakat tanıdıgım ABD'ye gidince 5600X almaya karar verdim, ilk başta 3400G tercih etmemin bir sebebi de bu işlemci ile babama bir PC toplamaktı. Sana tavsiye olarak 3400G yerine bir işlemci+ekran kartı alıp sağdan soldan 2. el parçalar ile 3400G'li bir sistem daha toplayabilir evde aşka PC kullanıcısı var ise ona PC toplamış olursun.

Önce kendi durumumu anlatayım, 3400G işlemci aldım 1-2 ay kullandıktan sonra 5500XT 8 GB aldım, aklımda 3600X almak avrdı fakat tanıdıgım ABD'ye gidince 5600X almaya karar verdim, ilk başta 3400G tercih etmemin bir sebebi de bu işlemci ile babama bir PC toplamaktı. Sana tavsiye olarak 3400G yerine bir işlemci+ekran kartı alıp sağdan soldan 2. el parçalar ile 3400G'li bir sistem daha toplayabilir evde aşka PC kullanıcısı var ise ona PC toplamış olursun.
Hocam ben de durumu paylaşayım. Bubsistemi bie öğretmen abime alıyoruz. Kendisi oyun oynama sevdalısı değil ufak tefek en fazla. Ama ilkokula giden bir oğlu var o biraz oynayabilir. Ben de APU bir sistem olsun sonra 1 ya da 2 sene sonra ekran kartı alınır diye düşündüm. pollux 3t-10 kasası 4093 TL bu kurduğumuz apu sistem 3600TL yabi 500 TL cebinde kalacak. O yüzden bu sisteme 1 ya da 2 sene sonra belki 3 bile olabilir takılacak bir ekran kartı en fazla ne kadar iyi olabilir hangisini besleyebilir illa işlemci değiştirmek zorunda kalınır mı 1-2-3 sene sonra takacağı kartlardan. Ben de hani o yüzden sordum pollux 3t-10 kasası mı mantıklı olur yoksa şu sisteme yarın öbür gün ekran kartı eklemek mi?

Hocam ben de durumu paylaşayım. Bubsistemi bie öğretmen abime alıyoruz. Kendisi oyun oynama sevdalısı değil ufak tefek en fazla. Ama ilkokula giden bir oğlu var o biraz oynayabilir. Ben de APU bir sistem olsun sonra 1'ya da 2 sene sonra ekran kartı alınır diye düşündüm. Pollux 3T-10 kasası 4093 TL bu kurduğumuz APU sistem 3600TL yabi 500 TL cebinde kalacak. O yüzden bu sisteme 1'ya da 2 sene sonra belki 3 bile olabilir takılacak bir ekran kartı en fazla ne kadar iyi olabilir hangisini besleyebilir illa işlemci değiştirmek zorunda kalınır mı 1-2-3 sene sonra takacağı kartlardan. Ben de hani o yüzden sordum Pollux 3T-10 kasası mı mantıklı olur yoksa şu sisteme yarın öbür gün ekran kartı eklemek mi?

Pollux 3T-10 bana daha mantıklı göründü, zaten 2-3 sene sonra eklese eklese 1650S dengi bir kart ekleyecek (gidip 3090 alacak hali yok :D ). Ek olarak senin sistemde SSD yok ama Pollux 3T-10'da var. Yani sen kurduğun APU sisteme bir de SSD eklersen Pollux ile arasında ki fiyat farkı 250 liraya düşecek. Yine siz bilirsiniz ama Pollux daha cazip geldi.

Pollux 3T-10 bana daha mantıklı göründü, zaten 2-3 sene sonra eklese eklese 1650S dengi bir kart ekleyecek (gidip 3090 alacak hali yok :D ). Ek olarak senin sistemde SSD yok ama Pollux 3T-10'da var. Yani sen kurduğun APU sisteme bir de SSD eklersen Pollux ile arasında ki fiyat farkı 250 liraya düşecek. Yine siz bilirsiniz ama Pollux daha cazip geldi.
Hocam elinde ssd mevcut öğretmenin. O yüzden hani o pollux'u ssd yi çıkartıp rami 2x8 yapınca fiyat yine 4000 küsur oluyor. Yani elbet cok büyük ekran kartı olmaz ama yani 3400g ile 1650super mi daha iyi çalışır yoksa 10100f ile 1650super mi? Ya da 3400g ile 1660super mi daha iyi olur? Daha verimli darboğaz olmadan vs. Birkaç yerde okudum 2060 a kadar besler demişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı