R5 3500X RX 580 Rust ve Valorant darboğaz

daghansener1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da yazdığım gibi elimde Ryzen 5 3500X ve RX 580 8 GB modeli var. Sistemi ilk topladığımda böyle bir şey söz konusu bile değilken şimdi durduk yere Rust ve Valorant'ta FPS drop yiyorum ve arkada MSI Afterburner'dan değerleri kontrol ettiğimde sıcaklıklar normal lakin işlemci %40-50 kullanılırken ekran kartı birden %100'den %0'a düşüyor. Rust'ta kendine gelmesi daha uzun sürüyor ama Valorant'ta bir iki saniye içerisinde düzeliyor. Sizce sebebi nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta da yazdığım gibi elimde Ryzen 5 3500X ve RX 580 8 GB modeli var. Sistemi ilk topladığımda böyle bir şey söz konusu bile değilken şimdi durduk yere Rust ve Valorant'ta FPS düşmesi yiyorum ve arkada MSI Afterburner'dan değerleri kontrol ettiğimde sıcaklıklar normal lakin işlemci %40-50 kullanılırken ekran kartı birden %100'den %0'a düşüyor. Rust'ta kendine gelmesi daha uzun sürüyor ama Valorant'ta bir iki saniye içerisinde düzeliyor. Sizce sebebi nedir?

XMP profili açık mı?

3500X RX 580'i besleyemiyor mu? 🙂 sanmıyorum. Eren arkadaşımızın dediği gibi XMP profilini bir kontrol edin daha sonra sorununuz hala devam ederse driverları kaldırıp Kaspersky ile tam tarama yapın. En son güncel sürücüleri kurarsınız.

XMP profili açık mı?
Evet XMP profili açık daha yeni kontrol ettim eskiden Valorant ssd'de yüklüydü ama sonra eski bir hdd'ye aktardım fakat Rust ssd'de kalmaya devam etti ama Rustta da FPS drop yaşıyorum neden çözemedim, ssd veya hdd ile alakalı bir durum değilmiş.
Hatta Msi Afterburnerdan kontrol ettiğimde de sürekli bir dalgalanma var ekran kartı kullanımımda bazen 99 bazen 60 bazense 0 oluyor. Her seferinde FPS drop yaşamıyorum ama yaşadığımda da çok rahatsız edici oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı