R5 3500X sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

molybey

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
T-Force Vulcan Z DDR4 3600Mhz x2
SSD veya HDD modeli
SSD Adata SU630, HDD Seagate Sarracuda 1TB
Ekran kartı
Asus RTX 2060Super 2fan 8gb
Anakart
Asus B450-MK
İşlemci
Ryzen 5 3500x 6-core 4.0GH
Bilgisayarıma uzun süredir bakım yapmıyordum ve dün gece bakım yapmak için ekran kartını ve işlemci fanını çıkartıp soğuk hava üfledim. Taktıktan sonra mavi ekran hataları donmalar ve bilgisayarımda yavaşlık var. Minidump dosyasına biraz göz gezdirdim ama sorunun yaygın bir şey olmadığını fark ettim. Bilen biri incelerse çok sevinirim. Günümüz Türkiye'sinde pahalı bir sistemi tamir ettirtmek veya garantisiz servise yollamak fazlasıyla pahalı.

Minidump Dosyam

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, BIOS sürümünüz çok eski görünüyor. Onu kesinlikle güncelleyiniz. Sonucu belirtirseniz sevinirim.

Merhaba, BIOS sürümünüz çok eski görünüyor. Onu kesinlikle güncelleyiniz. Sonucu belirtirseniz sevinirim.

BIOS'u güncellemeye korkuyorum hiçbir bilgim yok o konuda. Birkaç başlık gördüm BIOS güncellemesinden sonra bilgisayar açılmıyor diye o yüzden nasıl yapacağımı bilsem bile yapmaya çekiniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda ASUS CrashFree BIOS 3 özelliği var ve bu da çökse dahi yine de kurtarabileceğiniz anlamına gelmekte. Aşağıdan ek detay edinebilirsiniz, çok da korkacak bir şey yok. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı