R5 3500X sistem nasıldır?

Yani sizinde bildiğiniz üzere şu sıralar ekran kartı piyasası berbat, daha doğrusu uzun zamandır berbat. 2022 ortaları veya başlarına kadar 1030 idare etmez mi sizce? Piyasa düzeldiği vakit 1650 Super geçeceğim.
Bir de 400TL'ye 650W PSU alabilirsiniz bu 3 değişiklik iyi olur ya da ikinci el istemiyorsanız sadece PSU değiştirin:

Sizce 500W çok mu düşük kalıyor öyleyse 650 alayım. Bir de bu anakartın bir sorunu sanırım. Sadece 1 fan bağlanabiliyor yani kasanın diğer fanlarını PSU'ya bağlamak gerekecek bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Yani sizinde bildiğiniz üzere şu sıralar ekran kartı piyasası berbat, daha doğrusu uzun zamandır berbat. 2022 ortaları veya başlarına kadar 1030 idare etmez mi sizce? Piyasa düzeldiği vakit 1650 Super geçeceğim.

Sizce 500W çok mu düşük kalıyor öyleyse 650 alayım. Bir de bu anakartın bir sorunu sanırım. Sadece 1 fan bağlanabiliyor yani kasanın diğer fanlarını PSU'ya bağlamak gerekecek bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Düşük kalmaz 500W'ta hocam 10 TL fark için bayağı iyi olur ileriye dönük olması açısından.

Tabii götürebilir idare edersiniz GT 1030'la.

Düşük kalmaz 500W'ta hocam 10 TL fark için bayağı iyi olur ileriye dönük olması açısından.

Anladım o zaman tavsiyeniz üzerine 3600 yapacağım işlemciyi 200 daha koyup psuyuda 650W yapacağım sanırım ekran kartınada benim durumumda çare yok. Piyasa düzelince yükseltip şimdilik 1030 almak zorundayım gibi görünüyor.

Tabii götürebilir idare edersiniz GT 1030'la.

Eskiden toplayacaktım 1800 liraya 1650 Super kararı vermiştim sonra biraz zaman geçti aradan 6000 TL'lik sisteme 1650 Super takmayı düşünürken sadece 1650 Super 6000 olmuştu yani. Şimdi gene karar verdim toplamayada bu sefer 1030la idare edip yükselticez gibi mecbur.

Yeni konular

Geri
Yukarı