R5 3500X sistemde ses problemi

HandSomeMike

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 650 WATT Sharkoon güç kaynaklı , Ryzen 3500X işlemcili , Hyperx Fury RGB RAM'ler kullanıyorum.
Ekran kartım RX 550 2GB 64 Bit ve B450M A-PRO MAX MSI anakartım mevcut.

Arkadaşımın 1060 6GB ekran kartını kendi sistemime taktım ve cızırtı gelmeye başladı. Bazen de temelli gidiyor.
Razer Headset kullanıyorum kulaklıkta herhangi bir problem yok telefona takıyorum çalışıyor.

Ön ve arka jak girişlerini denedim ikisinde de aynı hatayı veriyor.
USB 7.1 flash var elimde ses kartı gibi görev veriyor. USB taktığımda ses sorunu yok ama jak girişi gibi aynı kaliteyi vermiyor.
Sisteme format attım ve DDU programını kullanmama rağmen sorun hala devam etmekte.
Sizin yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 650 WATT Sharkoon güç kaynaklı , Ryzen 3500X işlemcili , Hyperx Fury RGB RAM'ler kullanıyorum.

Arkadaşımın 1060 6GB ekran kartını kendi sistemime taktım ve cızırtı gelmeye başladı. Bazen de temelli gidiyor.
Razer Headset kullanıyorum kulaklıkta herhangi bir problem yok telefona takıyorum çalışıyor.

USB 7.1 flash var elimde ses kartı gibi görev veriyor. USB taktığımda ses sorunu yok ama jak girişi gibi aynı kaliteyi vermiyor.
Sisteme format attım ve DDU programını kullanmama rağmen sorun hala devam etmekte.
Driverlar yüklü mü? Yüklü ise silip daha güncel olan Realtek HD Universal Driver'ı indirin.

Driverla
Driverlar yüklü mü? Yüklü ise silip daha güncel olan Realtek HD Universal Driver'ı indirin.

Hocam neyin driverları detaylı belirtir misiniz ? birkaç driver silip indirdim fakat işey yaramadı.
Bazı durumlarda GPU ses sürücüsü ile anakart ses sürücüsü çakışıyor. GPU ses sürücülerini seçmeden yükleme yapınız.
Tam olarak ne yapmam gerektiğini detaylı anlatır mısınız ? Neyin yüklemesini ve neden tam olarak ?

Arkadaşlar yapılandırma yapınca yeni fark ettim stereo ses veriyor yani sadece ön sağ ve ön arka belki bu bilgi daha yardımcı olur diye belirtmek istedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı