R5 3500X ve GTX 1660S sistemde görüntü ve ses takılması oluyor

Excaliburmerlin

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba.

Bu sorun yüzünden gerçekten binbir hevesle yaklaşık 3 ay önce aldığım PC'den soğudum.

Sistemim:
Öncelikle belirtmeliyim ki akla gelebilecek birçok yöntemi denedim ve uzun süre gözlemledim.
Sıcaklık değerlerim ekran kartı en fazla 68'i görürken işlemcim ise en fazla 70 dereceyi görüyor AAA oyunlarda.
Görüntü+ses 1-2 saniyeliğine gidiyor mouse hareket etmiyor hiçbir şey yapılmıyor ve bu sadece oyunlarda olmamakla birlikte basitinden bir YouTube'a girerken Bile olabiliyor fakat belirtmek isterim ki oyunlarda daha fazla oluyor misal Apex Legends oynuyorum 20-30 dakikada bir oluyor ve aşırı canımı sıkmaya başladı.

4-5 saatlik kullanımda daha da sıklaşmaya başlıyor.
Genellikle ilk 1-2 saatlik kullanımımda hiç olmuyor fakat genellikle işte.
BIOS'tan yalnızca X. M.P ve performans modu açık.

Gözlemlediğim şeylerden biri donma sırasında işlemcim %100 oluyor fakat sorunumun işlemcide olduğunu düşünmüyorum.
Latencymon programı ile 2 saatlik oyun test ettiğimde durum şöyle.

Ekran görüntüsü 2020-10-05 084045.png

Ekran görüntüsü 2020-10-05 084212.png

Ekran görüntüsü 2020-10-05 084233.png

O zaman şuan için en mantıklısı imkanınız varsa başka bir ssd ile denemek. Umarım sorununuz düzelir.
hocam öncelikle bi bakın kaç voltta çalışıyor ardından optimal moda alın bu mod voltajı azaltıp performansı arttırıyor olarak gözüküyor.
anakart asus ise biosta ez modda direk sağ üstte diye hatırlıyorum
O zaman şuan için en mantıklısı imkanınız varsa başka bir ssd ile denemek. Umarım sorununuz düzelir.
ssd boşta 56 derece civarında çalışıyordu tahmin etmeliydim gerçekten bu serinin satıştan kalkması gerek çünkü bir ton şikayet var

Eminim. BIOS'ta nereden optimal settings yapabilirim?
hocam öncelikle bi bakın kaç voltta çalışıyor ardından optimal moda alın bu mod voltajı azaltıp performansı arttırıyor olarak gözüküyor.
anakart asus ise biosta ez modda direk sağ üstte diye hatırlıyorum
Anakartım gigabyte dır. Nereden yapabilirim? Eki Görüntüle 691210Eki Görüntüle 691210
Üzgünüm gigabyte hakkında bir bilgim yok araştırmanız gerek gigabyte anakartta böyle bir özellik varmı bilmiyorum.
Anakartım gigabyte dır. Nereden yapabilirim? Eki Görüntüle 691210Eki Görüntüle 691210
Biosunuz güncel değil güncel sürüm F8 24/04/2018

Yeni konular

Geri
Yukarı