R5 3500X ve RX 580'li sistem oyuna girerken yeniden başlıyor

mustafaD01

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10. nesil 10400F
2x Adata XPG Gammix D30 8 GB
Asus Dual RX580
Msi B560M PRO-E

DONANIM
Gamepower Ogre RGB Red Switch
Gamepower Mihawk 7.1
Gamepower Kuzan ve GAmepower Bane
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar son 2-3 gündür bilgisayarım oyuna gırdıgımde direkt yeniden başlıyor.
Ryzen 5 3500X.
ASUS Dual RX580.
2x8GB XPG 32000 MHz D30 RAM.
James Donkey 480 GB SSD.

Birkaç sebebi olabilir. PSU olabilir, ısınma olabilir, güncel olmayan BIOS veya chipset olabilir bunları kontrol edebilirsin. Ama konu çok daha farklı bir şey de olabilir. Benim bildiğim senin kullandığın ekran kartlarında çift BIOS var biri agresif diğeri qiuet(pasif). Agresiften pasife manuel olarak geçiş yapmayı dene. Sorun çözülebilir.

Birkaç sebebi olabilir. PSU olabilir, ısınma olabilir, güncel olmayan BIOS veya chipset olabilir bunları kontrol edebilirsin. Ama konu çok daha farklı bir şey de olabilir. Benim bildiğim senin kullandığın ekran kartlarında çift BIOS var biri agresif diğeri qiuet(pasif). Agresiften pasife manuel olarak geçiş yapmayı dene. Sorun çözülebilir.
ama 2 yıldır kullanıyorum şu var işlemcinin sıcaklık değerleri biraz fazla HWMonitorde Battle fieldde 97 dereceye kadar çıktı görünmekte

Ama 2 yıldır kullanıyorum şu var işlemcinin sıcaklık değerleri biraz fazla HWMonitor'de Battle fieldde 97 dereceye kadar çıktı görünmekte

97 çok yüksek bir sıcaklık değeri. 2 senedir termal macunda bir değişiklik yapmadıysan hemen yapmanda fayda var. Hatta genel bir bakım yap. Sonrasında sorun devam ederse farklı yollar denersin.

97 çok yüksek bir sıcaklık değeri. 2 senedir termal macunda bir değişiklik yapmadıysan hemen yapmanda fayda var. Hatta genel bir bakım yap. Sonrasında sorun devam ederse farklı yollar denersin.
bir tek termal macunu değişmemişti onuda yapim bakalım.

Bir tek termal macunu değişmemişti onu da yapim bakalım.

Termal macun "Bir tek" diyerek küçümsenecek bir şey değil hocam. İşlemcinin ömrünün uzun olması ve maksimum performansta kullanılabilmesi için en mühim faktörlerden bir tanesi. Bundan sonra yılda 1-2 kez termal macun değişimi yaparsan faydasını görürsün.

Termal macun "Bir tek" diyerek küçümsenecek bir şey değil hocam. İşlemcinin ömrünün uzun olması ve maksimum performansta kullanılabilmesi için en mühim faktörlerden bir tanesi. Bundan sonra yılda 1-2 kez termal macun değişimi yaparsan faydasını görürsün.
evet yine ben termal macun değişimi yaptım ve hala aynı sorun var ısı değerleri daha düşük

Evet yine ben termal macun değişimi yaptım ve hala aynı sorun var sıcaklık değerleri daha düşük

O vakit SSD'ye bir test yapılması sağlıklı olur hocam. Tüm yazılımlar güncel ise sorun donanımsaldır. RAM'leri, SSD'ye, GPU'ya ve CPU'ya test yapalım. Sorunlu bir parça varsa garantiye gönderelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı