R5 3500X ve RX 590 Ani GPU Kullanımı düşüşü

Lokomo

Centipat
1 Hafta öncesine kadar heves edip topladığım bilgisayarımda sorunlar yaşıyorum. İşlemcim, anakartım, RAM yeni alındı. Ekran kartı 10-15 günlük, ikinci el aldım. Power ve kasa ikinci el.

Sistem özellikleri şunlar.
AMD Ryzen 5 3500X (sıfır)
16 GB DDR4 3200 MHz Corsair Vengeance (sıfır)
MSI B450 PRO M.2 Max (sıfır)
HDD 1 TB Seagate (2.el)
SSD 120 GB SanDisk (sıfır)
MSI RX 590 OC Armor (15 gün kullanılmış)
Rampage 650W 80Plus PSU.

Soruna gelecek olursak kasayı ilk topladığımda görüntü alamadım. İşlemciyi falan söküp takarken pinine ve işlemci yuvasına macun bulaştı biraz. Monitör eski diye Digital Out'tan görüntü alamadım. Sonra monitörü yeniledim, HP 24 es aldım. Bu sefer sistem çok ağır çalıştı, SSD ve 1 TB disk taktım. SSD sistem kurdum, diske oyunlarımı. Bu sefer anlık görüntü gidip gelmeye başladı 2 saniyeliğine. Monitörü aldığım yer monitörün adaptörü bozuldu dedi, yarın değişcem. Eski monitörle bir şekilde çalıştırdım ama 3 4 saat sonra PC restledi. Değerleri kontrol ettiğimde oyunlarda GPU kullanımı 100'den 1'lere kadar iniyor, elimde R7 265 ekran kartı var. Bu gün onu da deniyeceğim. Arkadaşlar bir fikriniz var mı? Sorun dandik olan PSU'da mı yoksa işlemci yuvasına gelen termal macunda mı? Saç kurutma makinesi ve iğne ile temizledim orasını ve oyunlarda sürekli drop yaşıyorum. Lütfen bir yardımcı olun ve MSI Afterburner'de RX 590 clock saat hızı 300 MHz olarak gözüküyor, R7 265 in 925 MHz olarak.
Varmı yardımcı olabilecek arkadaşlar yuvayı saç kurutma makinesi ve iğne ile temizleyince GPU kullanımı düzeldi ve bir süredirde görüntü gidip gelmiyor.
Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor HP 24ES monitör var acaba monitörde mi yardım edebilecek kimse yok mu?

1 Hafta öncesine kadar heves edip topladığım bilgisayarımda sorunlar yaşıyorum. İşlemcim, anakartım, RAM yeni alındı. Ekran kartı 10-15 günlük, ikinci el aldım. Power ve kasa ikinci el.

HDD 1 TB Seagate (2.el)
Rampage 650W 80Plus PSU.

Soruna gelecek olursak kasayı ilk topladığımda görüntü alamadım. İşlemciyi falan söküp takarken pinine ve işlemci yuvasına macun bulaştı biraz. Monitör eski diye digital Out'tan görüntü alamadım. Sonra monitörü yeniledim, HP 24 es aldım. Bu sefer sistem çok ağır çalıştı, SSD ve 1 TB disk taktım. SSD sistem kurdum, diske oyunlarımı. Bu sefer anlık görüntü gidip gelmeye başladı 2 saniyeliğine. Monitörü aldığım yer monitörün adaptörü bozuldu dedi, yarın değişcem. Eski monitörle bir şekilde çalıştırdım ama 3 4 saat sonra PC restledi. Değerleri kontrol ettiğimde oyunlarda GPU kullanımı 100'den 1'lere kadar iniyor, elimde R7 265 ekran kartı var. Bu gün onu da deniyeceğim. Arkadaşlar bir fikriniz var mı? Sorun dandik olan PSU'da mı yoksa işlemci yuvasına gelen termal macunda mı? Saç kurutma makinesi ve iğne ile temizledim orasını ve oyunlarda sürekli drop yaşıyorum. Lütfen bir yardımcı olun ve MSI Afterburner'de RX 590 clock saat hızı 300 MHz olarak gözüküyor, R7 265 in 925 MHz olarak.
Varmı yardımcı olabilecek arkadaşlar yuvayı saç kurutma makinesi ve iğne ile temizleyince GPU kullanımı düzeldi ve bir süredirde görüntü gidip gelmiyor.
Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor HP 24ES monitör var acaba monitörde mi yardım edebilecek kimse yok mu?
Koskoca technopatta yardım eden yokmu arkadaşlar

HDD 1 TB Seagate (2.el)
Rampage 650W 80Plus PSU.

Soruna gelecek olursak kasayı ilk topladığımda görüntü alamadım. İşlemciyi falan söküp takarken pinine ve işlemci yuvasına macun bulaştı biraz. Monitör eski diye digital Out'tan görüntü alamadım. Sonra monitörü yeniledim, HP 24 es aldım. Bu sefer sistem çok ağır çalıştı, SSD ve 1 TB disk taktım. SSD sistem kurdum, diske oyunlarımı. Bu sefer anlık görüntü gidip gelmeye başladı 2 saniyeliğine. Monitörü aldığım yer monitörün adaptörü bozuldu dedi, yarın değişcem. Eski monitörle bir şekilde çalıştırdım ama 3 4 saat sonra PC restledi. Değerleri kontrol ettiğimde oyunlarda GPU kullanımı 100'den 1'lere kadar iniyor, elimde R7 265 ekran kartı var. Bu gün onu da deniyeceğim. Arkadaşlar bir fikriniz var mı? Sorun dandik olan PSU'da mı yoksa işlemci yuvasına gelen termal macunda mı? Saç kurutma makinesi ve iğne ile temizledim orasını ve oyunlarda sürekli drop yaşıyorum. Lütfen bir yardımcı olun ve MSI Afterburner'de RX 590 clock saat hızı 300 MHz olarak gözüküyor, R7 265 in 925 MHz olarak.

Koskoca Technopat'ta yardım eden yok mu arkadaşlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı