R5 3550H RX 560X League of Legends FPS düşüşleri

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, LoL'de bilmediğim bir nedenden dolayı FPS düşmesi var. Eskiden böyle bir sorunum olmamasına rağmen LoL'de artık FPS düşüşleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse eskiden FPS 170 iken ormanda şu anda 110-120 arası değişiyor. TF'lerde 100-110 olan FPS şu anda 70-80'e düşüyor. Bazen aniden 110 FPS'de iken 75-80 arasına düşüyor. Ekran kartı driverlarım günceldir. Hatta bilgisayara temiz format çektim, hala aynı sorun var.

Sistemim:
-RX560X ekran kartı
-Ryzen 5 3550H işlemci
-8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, lütfen bilgisayarınızda işe yaramayan ve kullanmadığınız uygulamaları silin ve sonra bu adımları uygulayın.

1 - Windows + r tuşu ve sonra açılan yere %temp% ve sonra tüm dosyaları silin sistem yönetici izni isteyen dosyaları hiç ellemeyin veya kullanılıyor diyen dosyalar varsa hepsini geçe tıklayıp atla deyin.

2 - Windows + r tuşu ve %appdata% ve oradan işe yaramayan sildiğiniz uygulamaların artık dosyalarını silin isimleri yazacaktır.

3- bu bilgisayar özellikler gel yanda çıkan gelişmiş sistem ayarları sonra performans kısmından ayarlar en iyi performans için ayarla.

4- CCleaner uygulaması ile temizleyebilirsin.

5- Arkada Opera Chrome falan açıksa kapa Discord açık kalsın diyorsan eğer performans ayarları bakıp yapabilirsin internetten :)

6- ve 1. ve 2. yöntemleri yaparsan yerde açılacaktır 1 2 GB gibi daha çok açılabilir.

Edit: İşine yaradıysa ne mutlu bana.

Arkadaşlar, LoL'de bilmediğim bir nedenden dolayı FPS düşmesi var. Eskiden böyle bir sorunum olmamasına rağmen LoL'de artık FPS düşüşleri yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse eskiden FPS 170 iken ormanda şu anda 110-120 arası değişiyor. TF'lerde 100-110 olan FPS şu anda 70-80'e düşüyor. Bazen aniden 110 FPS'de iken 75-80 arasına düşüyor. Ekran kartı driverlarım günceldir. Hatta bilgisayara temiz format çektim, hala aynı sorun var.

Sistemim:
-RX560X ekran kartı.
-Ryzen 5 3550H işlemci.
-8 GB RAM.

İşlemci sıcaklığı ne durumda?

Cihazın çok yeni bir cihaz değil bakımını yapmadıysan bunların olması normal. Temizliğini yap. Kaldı ki LOL sürekli güncellenen bir oyun. FPS düşüşü herkeste yaşanıyor.

Cihazın çok yeni bir cihaz değil bakımını yapmadıysan bunların olması normal. Temizliğini yap. Kaldı ki LoL sürekli güncellenen bir oyun. FPS düşüşü herkeste yaşanıyor.

Kesinlikle katılmıyorum AMD Radeon 5450 2 GHz 3 GB RAM ile TF girmeden rahat oynuyorum çok sıkıntı çıkarmıyor bence ve neredeyse 1 yıldır temizlemiyorum bile kasayı.

Geri
Yukarı