R5 3550H ve GTX 1050 Forza Horizon 5 oynatır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

ArqeNade

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1050 3GB
İşlemci
R5 3550h
Herkese merhaba.

Bildiğiniz gibi Forza Horizon 5 indirimde bende normal sürümü almayı düşünüyorum. Sizce sistemim düşük ayarlarda da olsa akıcı oynatır mı?

Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 3550H, GTX1050 3 GB VRAM ve 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM ile FH5 oynanmaz, öncelikle RAM eklemesi yapın. Dip ayarlarda 16 GB RAM ile düzgün oynatır diye düşünüyorum, FSR takviyesi ile +60 olur herhalde.

@Hybrid Theory Xbox game pass'e bir bakacağım. Teşekkürler.

@Achlyis RAM'e 8 GB yazdım ama 2 GB'lık kısmını dahili ekran kartı olan Vega 8 kullanıyor. Dahili ekran kartını kullanmadığı zaman 2 GB'lık RAM'i serbest bırakıyor mu orasını bilmiyorum. Bu yüzden sizin dediğinize göre akıcı bir deneyim sunmayacaktır. Ama bir aklımda deneme yap diyor. Bu PC'ye yatırım yapmayı düşünmüyorum hocam. İleriki zamanlarda sistem toplama niyetim var. Şimdilik işimi görüyor. Yorumunuz için teşekkürler.

Birde bendeki ekran kartı, masaüstündeki hangi karta denk veya yakın bir fikriniz var mı acaba?

@Hybrid Theory Xbox game pass'e bir bakacağım. Teşekkürler.

@Achlyis RAM'e 8 GB yazdım ama 2 GB'lık kısmını dahili ekran kartı olan Vega 8 kullanıyor. Dahili ekran kartını kullanmadığı zaman 2 GB'lık RAM'i serbest bırakıyor mu orasını bilmiyorum. Bu yüzden sizin dediğinize göre akıcı bir deneyim sunmayacaktır. Ama bir aklımda deneme yap diyor. Bu PC'ye yatırım yapmayı düşünmüyorum hocam. İleriki zamanlarda sistem toplama niyetim var. Şimdilik işimi görüyor. Yorumunuz için teşekkürler.

Birde bendeki ekran kartı, masaüstündeki hangi karta denk veya yakın bir fikriniz var mı acaba?
Bu arada kaçırdığım bir şey vardı, FH 4 bile 8 GB bellek ile sıkıntı çıkartırken FH 5 daha yüksek bellek isteyecektir. Ancak Xbox Game Pass önermemin sebebi oydu esasında, indirip denemek.

Bu arada kaçırdığım bir şey vardı, FH 4 bile 8 GB bellek ile sıkıntı çıkartırken FH 5 daha yüksek bellek isteyecektir. Ancak Xbox Game Pass önermemin sebebi oydu esasında, indirip denemek.
Aynen katılıyorum. FH 5 daha yeni nesil bir oyun. FH 4'ü biraz oynadım. Girerken RAM uyarısı veriyordu ama performans açısından sıkıntı olmuyordu.

Aynen katılıyorum. FH 5 daha yeni nesil bir oyun. FH 4'ü biraz oynadım. Girerken RAM uyarısı veriyordu ama performans açısından sıkıntı olmuyordu.
Son soruna yanıt vermeyi unuttum. Masaüstü RX 560, GTX 1050 ile 1050 Ti arasındadır. Oyununa göre 1050 Ti'yi geçtiği oluyor. Sendeki GPU ise RX 560 ile 550 arasında bir yerdedir muhtmelen. RX 560'tan daha güçlü olmadığı kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı