R5 3600 4 GHz vs 3.6 GHz

Ben de aynı şekilde. İleride ekran kartını RX 5700XT'ye falan upgrade edersem soğutucu alıp OC yaparım onun dışında çok gerek yok gibi.
5700XT biraz sorun çıkarabilir. Şu an için 5600 XT daha sağlıklı gibi duruyor bilgin olsun. Denediğim testlerde 4.0 GHz ile 3.6 GHz arasında en fazla 5 FPS değişim görebildim. Ama sıcaklık inanılmaz artıyor. Hele CPB açıkken resmen işlemci halay çekiyor içerde:) Hiç değmez bence.

5700XT biraz sorun çıkarabilir. Şu an için 5600 XT daha sağlıklı gibi duruyor bilgin olsun. Denediğim testlerde 4.0 GHz ile 3.6 GHz arasında en fazla 5 FPS değişim görebildim. Ama sıcaklık inanılmaz artıyor. Hele CPB açıkken resmen işlemci halay çekiyor içerde:) hiç değmez bence.

Soğutucu alıp dedim fark ettiysen :). Sıvı soğutmasız ya da en kötü kule soğutmasız bu işlemci 4.2 GHz'de kullanılmaz. 85 dereceleri rahatça buluyor çünkü oyunlarda.

Soğutucu alıp dedim fark ettiysen :). Sıvı soğutmasız ya da en kötü kule soğutmasız bu işlemci 4.2 GHz'de kullanılmaz. 85 dereceleri rahatça buluyor çünkü oyunlarda.
85 derece aynen:) CPB resmen delirmiş:)

Geri
Yukarı