R5 3600 5.00 GHz'de çalışır mı?

halilZZersS

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar aklıma takıldı eğer çok güçlü bir sıvı soğutma kullanarak Ryzen 5 3600'ü 5.0 GHz veya daha üstünde çalıştırmak mümkün müdür?

Arkadaşlar aklıma takıldı eğer çok güçlü bir sıvı soğutma kullanarak Ryzen 5 3600'ü 5.0 GHz veya daha üstünde çalıştırmak mümkün müdür?
360mm sıvı soğutma ile en yüksek 4.8 civarı gördüm şu ana kadar.
Sıvı nitrojen falan varsa 5 GHz'yi bile geçeriz.

Ben merak edip denedim 1.4v vererek. Kafasına sopayla vurmuş gibi afallayarak açıldı sistem değişik bir şeyler oldu BIOS'a düştü Boot edemedi.

Zor ama imkansız değil.

Bu arkadaşa hâlen inanamıyorum

Peki işlemci frekansı fps yi çok etkiler mi?Örneğin 4 GHz ile 4.2 GHz arasında o kadar büyük bir fark var mıdır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki gibi çok çok iyi bir soğutma ile yapılabilir. Ama mantıksız bir şey.

Ben merak edip denedim 1.4v vererek. Kafasına sopayla vurmuş gibi afallayarak açıldı sistem değişik bir şeyler oldu BIOS'a düştü Boot edemedi.
Hocam sizdeki aynı sıvı soğutmanın v2 modelini almayı düşünüyorumda memnun musunuz Cooler Master'dan?

4.8 gördüğünüze emin misiniz? Dünya sıralamasında ilk 20'de yer bulursun 4.8'le.

Gördüm derken normal olarak mı yoksa siz kendi işlemcinizde mi gördünüz onu yanlış anlamış olabilirim 4.8 üstü zaten mümkün değil pek sıvı nitrojen olmadan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…