R5 3600 bilgisayar bir anda kapandı

BenCihad

Kilopat
Daha fazla  
Valorant oynarken bilgisayar hiçbir şey olmadan kendine reset attı ve hiçbir şey olmamış gibi tekrardan açıldı. Bir şey olmuş mudur?

Sistem;
B450M Pro M.2 Max.
R5 3600.
ASUS TUF 3 1660S.
8x2 3200 MHz G.Skill RAM.
WD Black 480 GB SSD.
WD 1 TB hard disk.

Valorant oynarken bilgisayar hiçbir şey olmadan kendine reset attı ve hiçbir şey olmamış gibi tekrardan açıldı. Bir şey olmuş mudur?

Sistem;
B450M Pro M.2 Max.
R5 3600.
ASUS TUF 3 1660S.
8x2 3200 MHz G.Skill RAM.
WD Black 480 GB SSD.
WD 1 TB hard disk.
Kasanın bir yerine vurunca mı reset attı? ya da kasaya o an vurabilecek bir konumda mıydınız?

PSU nedir? RAM'leri Memtest86 ile test edebilirsiniz. Aynı şekilde sıcaklıkları da belirtin hem işlemci hem ekran kartının.

Voltaj değerleriyle oynadığınız bir parça var mı?
Hiç bir şeyiyle oynamadım.
Kasanın bir yerine vurunca mı reset attı? ya da kasaya o an vurabilecek bir konumda mıydınız?
Ne kasaya hiç vurdum ne de vurabilecek kadar yakınım.
Sıcaklık değerlerini hiç kontrol ettiniz mi? Fanların çalışmasında bir değişiklik hissettiniz mi?
Kasanın cam kapağı hep açık ve genelde 45 derecelerde, ekran kartı ise 65'e falan yükseliyor.
PSU nedir? RAM'leri Memtest86 ile test edebilirsiniz. Aynı şekilde sıcaklıkları da belirtin hem işlemci hem ekran kartının.
XİGMATEK DİAMOND Kasa ile verilen 650W'lık PSU.

Hiç bir şeyiyle oynamadım.

Ne kasaya hiç vurdum ne de vurabilecek kadar yakınım.

Kasanın cam kapağı hep açık ve genelde 45 derecelerde, ekran kartı ise 65'e falan yükseliyor.

XİGMATEK DİAMOND Kasa ile verilen 650W'lık PSU.
Benim pcde de böyle bir sıkıntı vardı. Yanlışlıkla PSU için olan kabloyu monitöre takmışım. Buna benzer bir olay olmuş olabilir.

Geri
Yukarı