R5 3600 boşta 65 derece

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi durum bu şekilde, mouse hareket ettirmeyince sistem boşta 50 derecelere düşüyor ancak mouse hareket ettirince 60-65 dereceler fırlıyor saniyelik. İlginç bir olay. Sebebi nedir?

Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Buna nasıl undervoltage yaparım performans kaybetmeden? Yardımcı olacak varsa onu da dinlemek isterim.
1631262738831.png

grafik bu şekilde

Arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi durum bu şekilde, mouse hareket ettirmeyince sistem boşta 50 derecelere düşüyor ancak mouse hareket ettirince 60-65 dereceler fırlıyor saniyelik. İlginç bir olay. Sebebi nedir?

Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Buna nasıl undervoltage yaparım performans kaybetmeden? Yardımcı olacak varsa onu da dinlemek isterim.
Eki Görüntüle 1162139
Grafik bu şekilde.

Hocam bende de bu sorun var hatta stok soğutucuyla R5 3600 kullanan insanların genel hepsinde sorun var bu AMD'nin sorunu neyse onu geçiyorum ben de bu sorundan müzdaribim kule tipi bir soğutucu alana kadar Core Performans Boost kapalı kullanıyorum sen de öyle yapabilirsin.

Eki Görüntüle 1162139
grafik bu şekilde

Hocam Ryzen işlemcilerde sıcaklık herhangi bir değere ışınlanabiliyor (!). Endişelenecek bir şey yok.

İşlemci saat hızını biostan 3,6 GHZ yap, voltajı override modunda 1,2 yap (eğer sistem açılmazsa biosu sıfırlayıp daha yüksek bir değer dene). 3-5dk Prime95 çalıştır. Hata vermediyse biostan voltajı bir tık düşür. Test hata vermeye başlayana kadar tekrarla, hata verdiği voltaj değerinin (ben iki tık üstünü kullanıyorum garanti olsun diye) bir veya iki tık üstüne ayarlayıp sıcaklığı kontrol ederek 1-2 saat boyunca Prime95 çalıştırıp stabilliği kontrol et.

Geri
Yukarı