R5 3600 boştayken 95 dereceye yükseliyor

Büyük ihtimalle macun kurumuştur bide üstüne kasa temizliği yapmıyorsanız ikisi birleşince bomba etkisi yapıyordur.

Büyük ihtimalle Core Performance Boost seçeneği açıktır bu seçeneği deaktif ederek ısıda 20-25 derece düşüş sağlayabilirsiniz ancak performansta biraz kayıp yaşayabilirsiniz.

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle kısmından "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçeneğine tıkla. Açılan pencerede İşlemci güç yönetimi\En düşük işlemci durumu ayarını %5 yap. Boşta sıcaklıkların düşecektir.

Ama 95 olması yine normal değil, fiziksel bir sorun olması muhtemel.

Büyük ihtimalle Core Performance Boost seçeneği açıktır bu seçeneği deaktif ederek ısıda 20-25 derece düşüş sağlayabilirsiniz ancak performansta biraz kayıp yaşayabilirsiniz.

Dediğini yaptım ek olarak da voltaj düşürdüm, şimdi System error veriyor Valorant'ta giremiyorum hiçbir şeye ve testte sadece 3 derece düştü, boştayken 70 derece görüyor. Bilgisayar yavaş hissettiriyor, dualos kullanıyorum belirtmeyi unutmuşum Linux Mint ile Windows 10

Sorun MSI Afterburner ve rtts ile alakalıymış

Çin malı bir termal macun ile yenileme işlemini yaptım, üstüne kasayı da biraz temizledim, şu an boşta 45 oyunlarda 75 derece alıyor, OCCT testinde de Max 82 gördü.

Kasanın temizlenmeden önceki hallerini eke koydum.

Dosya Ekleri

• photo_2023-07-14_03-34-11.jpg
    photo_2023-07-14_03-34-11.jpg
    178,3 KB · Görüntüleme: 15
  • photo_2023-07-14_03-34-14.jpg
    photo_2023-07-14_03-34-14.jpg
    227,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Dediğini yaptım ek olarak da voltaj düşürdüm, şimdi System error veriyor Valorant'ta giremiyorum hiçbir şeye ve testte sadece 3 derece düştü, boştayken 70 derece görüyor. Bilgisayar yavaş hissettiriyor, dualos kullanıyorum belirtmeyi unutmuşum Linux Mint ile Windows 10.

Sorun MSI Afterburner ve rtts ile alakalıymış.

Çin malı bir termal macun ile yenileme işlemini yaptım, üstüne kasayı da biraz temizledim, şu an boşta 45 oyunlarda 75 derece alıyor, OCCT testinde de Max 82 gördü.

Kasanın içinde yaşam formları oluşmuş düzelmesine sevindim ama 70 yine az bu toza.

Dediğini yaptım ek olarak da voltaj düşürdüm, şimdi System error veriyor Valorant'ta giremiyorum hiçbir şeye ve testte sadece 3 derece düştü, boştayken 70 derece görüyor. Bilgisayar yavaş hissettiriyor, dualos kullanıyorum belirtmeyi unutmuşum Linux Mint ile Windows 10

Sorun MSI Afterburner ve rtts ile alakalıymış

Çin malı termal macundan ziyade kaliteli marka alıp sürersen o sıcaklıklar daha da düşer.

Kasanın içinde yaşam formları oluşmuş düzelmesine sevindim ama 70 yine az bu toza.

İyice temizledim, fanlarda kirlilik gözüküyor ama yapacak bir şey yok dahası gelmedi.

Çin malı termal macundan ziyade kaliteli marka alıp sürersen o sıcaklıklar daha da düşer.

Vatanbilgisayara gitmek istemedim, yakınımda bulunan tanıdık bir bilgisayarcı vardı oradan aldım, hemen uyguladım.

Geri
Yukarı