Çözüldü R5 3600 hız düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

piapkr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim;

MSI B450 Tomahawk Max.
Ryzen 5 3600.
MSI RTX 2060.

Bugün sistemi açtığımda PC de yavaşlık vardı ve performans ekranından baktığım da CPU hızım 1.75 GHz civarlarında geziyordu. Bu olay sistem boştayken oldu. Sıvı soğutucum var ve sıcaklık değerlerim normal. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Hocam CPB kapatsam ne gibi bir sorun olabilir?

Sorun olmaz, o ayar otomatik olarak overclock yapıyor, frekansı kendisi ayarlıyor, stok fan kullananlarda ısınma sorunu yaptığı için kapatmasını öneriyoruz, ama sizin kapatmanız için bir sebep yok.
Sorun olmaz, o ayar otomatik olarak overclock yapıyor, frekansı kendisi ayarlıyor, stok fan kullananlarda ısınma sorunu yaptığı için kapatmasını öneriyoruz, ama sizin kapatmanız için bir sebep yok.

Hocam o zaman kapatıyorum ben bu özelliği. SilverStone PF240 sıvı soğutucu var. Şu durumda oyunlarda 55 dereceyi geçmedi hiç. CPB kapatsam hadi diyelim 65 derece olsun.

CPB kapatınca sıcaklıklar düşüyor hocam. Artmıyor.
Edit: Kasanız nedir?

Kasa Corsair iCUE 4000X hocam.
Performans kaybı olmaz. Dediğim gibi aynı işlemciyle aynı ayarları ben yaptım. Sıcaklıklarım stok fan ile bayağı düştü. Performans kaybı yaşamadım.

Bu forumla yeni tanıştım ama uzmanların hemen cevap vermesi çok güzel. Teşekkürler hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı