R5 3600 overclock

R5 3600'ü 4.4 GHz'de stabil çalıştırman mümkün değil.

3600'ün yeni bir modeli var, işlemci üstünde 2020 yazıyor, o modellerde daha düşük voltaj ile daha iyi OC yapılıyor.

1.15V 4.1 GHz sorunsuz kullanıyorum stok soğutucu ile. Oyunlarda 70 dereceyi geçmedi henüz.

4.2GHz 1.125W ile kullanıyorum. R20 ve Amd Ryzen Master da kapanma sorunu yaşamadım stabil çalıştığını söyleyebilirim. Stok soğutucu kullanıyorum. Boşta 3.6GHz e göre 3 derece oyunlarda 7-8 derece fazladan ısınıyor.

İşlemcinin stabil çalıştığını anlamak için OCCT ile kaç dakika test etmek gerekir?

Biz bir arkadaşla 1.1V değerinde 4.3 GHz gibi bir voltaj/frekans eğrisini yakalamıştık. Her GHz arttırdığımızda 20 dakika test yapıyorduk. 1.1V 4.3 GHz ile 180 liralık soğutucu bize 72 derece gibi bir sonuç verdi.
Kasa ise V200 TG. TT.

3-4 saat test yapmam maalesef mümkün değil çünkü işlemci bayağı ısınıyor. Oyunlarda herhangi ısınma vs olmuyor.

3-4 saat test yapmam maalesef mümkün değil çünkü işlemci bayağı ısınıyor. Oyunlarda herhangi ısınma vs olmuyor.

3-4 saat OCCT testi yapın, OCCT çok yormuyor sistemi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…