R5 3600 - RTX 2060 sistem temizlenmeli mi?

Ryionme

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bilgisayarımı 2 yıl önce aldım ve sadece 1 yıl önce kasayı açıp tozları temizlemiştim. Ekran kartım oyunlarda Max 72 dereceyi görüyor ama Chrome falan açıkken 60 derecelerde. İşlemcim ise ilk başlarda 65 70 civarıydı sonra birden 78 civarına çıkıp düşüyordu termal macun sürmeyi düşünüyordum ama biraz araştırdım ve BIOS'tan Core Performance Boost seçeneğini devre dışı bıraktım sıcaklık 55 dereceyi geçmemeye başladı. Sizce bilgisayarı temizlemem gerekli mi? İşlemciye termal macun falan sürmem lazım mı? Ekran kartım ve işlemcimi aşağıya yazıyorum.

Ekran kartı: MSI RTX 2060 Gaming Z
İşlemci: R5 3600.

Bilgisayarınızı belli bir sürede kesinlikle temizlemeniz gerekiyor. İsterse parçalarınız birinci nesil olsun isterse en son nesil. Sizinkinin de zamanı gelmiş geçiyor. Ya kendiniz temizleyin eğer bilmiyorsanız bilen birinden yardım isteyin.

Babam anlıyor bu işlerden ona temizletiyim o zaman. 2 yıl geçmesine rağmen sıcaklıklar çok iyi ona şaşırmıştım biraz. Teşekkür ederim bilgiler için.

Her ay temizlemek falan gereksizde şöyle 3-4 ayda bir toz temizliği yapmak iyi olacaktır macun içinde ben mininmum 2 yılda bir diyorum iyi bir macun kullandıysanız tabii.

Her ay temizlemek falan gereksizde şöyle 3-4 ayda bir toz temizliği yapmak iyi olacaktır macun içinde ben mininmum 2 yılda bir diyorum iyi bir macun kullandıysanız tabii.
Dediğim gibi termal macunu aldığımdan beri hiç değişmedim ve sıcaklıklar çok güzel sanırım iyi macun kullanılmış.

Dediğim gibi termal macunu aldığımdan beri hiç değişmedim ve sıcaklıklar çok güzel sanırım iyi macun kullanılmış.

O zaman sadece bir toz temizliği yapmanız yeterli iyi ve kaliteli macunlar en az 3-4 yıla kadar gidiyor ikidebir içini açıp macun değiştirmek gereksiz ve en ufak hatada zarar verebilirsiniz parçalarınıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı