R5 3600 RTX 3070 sistem PSU değişimi sonrası açılmıyor

liveplus

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD Plus ve WD 1TB HDD
Ekran kartı
Asus ROG Strix RTX 3070
Anakart
MSI B450 Tomahawk Max
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba,

Ekran kartı değiştirdim ancak PSU gücü yetersiz geldiğinden sistem yüksek yükte kapanıyordu. Bu yüzden yeni PSU aldım (High Power Super GD+ 750w) ve kabloları taktım ancak güç verdiğim zaman anakarttaki ezdebug CPU ledi kırmızı yanıyor ve ekrana falan hiç görüntü gelmiyor kasadaki hiçbir fan çalışmıyor ancak GPU dahil tüm RGBler çalışıyor.(Anakart, fan ve GPU'da RGB var diğer parçalarda yok) Sorun ne olabilir? Ne tür çözümler denemeliyim?

Kasa içi fotoğraf atıyorum, desteklerinizi rica ediyorum.

Konu ile alakası olur mu bilmiyorum ama ek bir bilgi, MSI Mag Forge 100R kasam var ve bu kasada kasa içi fan ve RGB'ler için bir devre var. Bu devreye güç veren soketteki bir plastik parça koptuğundan kablo tutmuyordu, ben de elektrik bandı ile sabitledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20221201_183952.jpg
    IMG_20221201_183952.jpg
    502,9 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20221201_183947.jpg
    IMG_20221201_183947.jpg
    315,7 KB · Görüntüleme: 27
Her şeyi sök baştan topla o zaman dostum. İşlemciyi de çıkart sıfır topluyormuşsun gibi topla. Olmadı uzay montaj yap kasaya montajlama. 24 pin kablosunu baya bir bükmüşsün gibi görüyorum öyle yapma bence. Kabloların iyice oturduğundan emin ol belki gevşek kalmıştır tam oturmamıştır.

O dediğiniz bantlı yeri devre dışı bırakıp deneyin.

O dediğiniz bantlı yeri devre dışı bırakıp deneyin.

Denedim, kasa RGB'leri söndü ancak hala sorun devam ediyor.

Her şeyi sök baştan topla o zaman dostum. İşlemciyi de çıkart sıfır topluyormuşsun gibi topla. Olmadı uzay montaj yap kasaya montajlama. 24 pin kablosunu bayağı bir bükmüşsün gibi görüyorum öyle yapma bence. Kabloların iyice oturduğundan emin ol belki gevşek kalmıştır tam oturmamıştır.

Deneyeyim, teşekkürler.

Sanırım yeni PSU hatalı gelmiş veya bir şeyleri yanlış yapıyorum. Uzay montajdan önce eski PSU'yu deneyeyim dedim ve eski PSU'da her şey düzgün çalışıyor.

Arkadaşlar eski PSUyu taktıktan sonra yeni PSUyu taktım ve çalıştı. Sanırım bir kablo takmayı unutmuşum.
Herkese desteğinden ötürü teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı