R5 3600 - RTX 3070 sistemde anlık donmalar

Buraktas95

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün bilgisayarım günlük kullanımımda anlık olarak mouse takıldı yavaşça donarak hareket etmeye başladı ve müzik dinliyordum sesler takıldı ve 2 saniye sürmeden düzeldi. Edge Discord açıktı sadece. İşlemci sıcaklığına ve ekran kartı sıcaklığına baktım yükte olmadığı için 38 39 derecelerdeydi.

İşlemci: 5 3600 4.2GHz 1.1mv undervolt+overclock
Ekran kartı: RTX 3070.
Anakart: B550M.
Güç kaynağı: 700W Silver+
RAM: (2x8) Dual 3200MHz.

Donanımsal bir sorun mudur? Neyle alakalı bir sorun olabilir? Full yükte oyunlar oynuyorum böyle bir şeyle karşılaşmadım. Full yükse saatlerce oyun oynarken kasayı dinlediğimdede fan sesi dışında herhangi bir seste yok. Ama normal kullanımda boştayken böyle yapması tedirgin etti biraz. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz fare mi kullanıyorsunuz yoksa kablolu mu, eğer kablosuz'sa pilini kontrol edin belki yanlışlıkla yerinden çıkıp sonra bir darbeyle yerine oturmuş olabilir.

Bende bilmiyorum pek ama Eray Türkay veya Bora Dere hocalarımı deneyebilirsiniz.
Ben 5 dakikada 1 otomatik ram önbelleği silme yapmıştım bundan dolayı yaşamış olabilir miyim? Bu yaşadığım olay bir kere oldu beni rahatsız eden birşey yok zaten ama donanımsalsa ileride sıkıntı çıkaracaksa bilmek istediğim için konu açtım

Ben 5 dakikada 1 otomatik RAM önbelleği silme yapmıştım bundan dolayı yaşamış olabilir miyim? Bu yaşadığım olay bir kere oldu beni rahatsız eden bir şey yok zaten ama donanımsalsa ileride sıkıntı çıkaracaksabilmek istediğim için konu açtım

Belki ondan yapmış olabilir, süresini 10dk gibi bir süre yapabilirsiniz bende pek bilmiyorum.

Geri
Yukarı