R5 3600-RTX2060 sistem toplama

Arkadaşlar merhaba, en son 5 sene önce bilgisayar toplamıştım, artık yenisini alma vakti geldi diye düşünüyorum. Son aşamalardayım sadece fikir almak ve uyumluluk konusunda görüşlerinizi almak istedim, İtopya'daki teknoking, vakti olmayanlar için içeriği bu:

- AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
- GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart
- 2 Adet x GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa
- SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
- ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

Bunun yanında HP 27" 3wl54aa 2K 2560X1440 HDMI DP 1ms 144Hz FreeSync monitör düşünüyorum, fiyatı aynı özelliklere sahip diğer monitörlere göre çok daha ucuz, ayrıca Curved sevmiyorum ve bu monitörde aradığım her şey var " 2K, 144Hz 1ms ". Bazı konular okudum 2060 için 2K gereksiz falan diye ama internet hızım 100Mbps, YouTube, Netflix vesaire bu kalitede izlemek istiyorum, ayrıca environment RPG oyunlarda da tabii ki hikayeye ve görüntüye önem veriyorum. Zaten halihazırda 1080P monitörüm var, geliştirmek istiyorum. Şu anki monitörümü ikincil olarak kullanabilirim. Diğer ekipmanlar için ise Corsair HS70, K55 RGB ve M55 RGB Pro tercih ettim. Display Port kablosu mouse pad ıvır zıvır, hepsi ortalama 10000TL yapıyor. Bu sistemi, monitörü ve diğer ekipmanları kullanan arkadaşlardan da yorumlarını, artılarını ve eksilerini okumak isterim. Tabii ki de hepsi için ayrı ayrı izlenim ve test videoları izledim, ama kişisel tecrübeler de benim için önemli.

Eğer hatırlayanlarınız varsa, bu tarz tüm sistem dolar artışı ve pandemi öncesi ne kadar ediyordu? Eğer 8-9 bin ise okey, ama 6-7 bin kadar düşükse gerçekten almam.

Bunun haricinde arkadaşlar uyumluluk; optimizasyon, hata, karşılaştırma için tavsiyelerinizi de alabilirim. Bir de lütfen, bu konuyu tartışırken/tavsiye verirken, lütfen " şuna şu kadar para vereceğine 2070 al " gibi yorumlardan kaçınalım. Bkz: HS70'i PS4'te de kullanacağım falan falan, onlar sabit yani. Herhangi bir şeyden kısıp, başka bir şeyi yükseltmek istemiyorum. Sadece aynı fiyat aralığında daha iyi performans tarzında düşünelim. Mantıklı yorumlarınız çok değerli, lütfen fikirlerinizi paylaşın, teşekkürler!

Dolar %80 oranıyla düşücek şu an ülkenin 5 milyar döviz ihtiyacı var swap ile 10 milyar döviz girecek o sıralar düşüceğine kesinlikle inanıyorum aralık günlerindeki dolar gibi olur çünkü döviz ihtiyacının 2 kat fazlası ülkemize girecek bence kesinlikle bekleyin korona virüs de bitince stok sorunu olmayacağı için satıcı artıcak rekabet artıp fiyatlarda azalacak dolarında etkisi olacak bekleyin %99 oranıyla bekleyin.

Doların aşağıdaki tablodaki gibi arttığı bir ülkede beklemenin bir manası yok bence. Alacağınız zaman konu açın yardımcı olalım.
Eki Görüntüle 565838

Doların düşmesi adına benimde bir beklentim yok. Stoklar normale dönerde fiyatlar düşerse diye beklenmeli mi diye düşünüyorum. Dolar 6.5 iken 5300 olan sistemin 7 olduğunda 6700 olma imkanı yok. Stokların azalması fiyatları çok yükseltti maalesef.

Doların düşmesi adına benimde bir beklentim yok. Stoklar normale dönerde fiyatlar düşerse diye beklenmeli mi diye düşünüyorum. Dolar 6.5 iken 5300 olan sistemin 7 olduğunda 6700 olma imkanı yok. Stokların azalması fiyatları çok yükseltti maalesef.
Tercih sizin. Ben bekletmeden alma taraftarıyım ama daha sonra düşer mi bilemem. Bu fırsatçıların düşüreceğini çok sanmıyorum.

Dolar düşüyor :).
Benim kastım dolar değildi o mesajda. Bazı fırsatçılar dolar düşsede sistemin fiyatını aynı tutuyor. Onun için dedim. Dolar muhtemelen şu anda en fazla 6,70 civarlarına düşecek gibi duruyor. Daha sonra da düşer herhalde ama bilmiyorum. Kimse de bilemez.

Benim kastım dolar değildi o mesajda. Bazı fırsatçılar dolar düşsede sistemin fiyatını aynı tutuyor. Onun için dedim. Dolar muhtemelen şu anda en fazla 6,70 civarlarına düşecek gibi duruyor. Daha sonra da düşer herhalde ama bilmiyorum. Kimse de bilemez.

Haklısın fırsatçılar fiyatları düşürmeyebilirler. İşini namusu ile yapan çok az insan kaldı ülkede.

Benim kastım dolar değildi o mesajda. Bazı fırsatçılar dolar düşse de sistemin fiyatını aynı tutuyor. Onun için dedim. Dolar muhtemelen şu anda en fazla 6, 70 civarlarına düşecek gibi duruyor. Daha sonra da düşer herhalde ama bilmiyorum. Kimse de bilemez.

İtopya'da ufak ufak düşüşler yaşandı 1600 AF ucuzladı piyasaya göre ama dediğin gibi bazı fırsatçılar indirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı